Avatar uživatele
žolik

Kdy může dítě na sedadlo spolujezdce

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4762 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Berušinka

Asi od 12 let a od 150 cm – jako v autobusu na předních sedadlech =)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hykam

Pokud bude v zádržném systému tak od narození.
Pokud je mimino v takové té skořepině, která se poutá obráceně ve směru jízdy, musí být bezpodmínečně vyřazen z činnosti airbag.
Jinak může bez zádržného systému (dětské autosedačky) po dosažení výšky 150cm.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Auta,traktoru,le­tadla,motorky,po­norky…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Čím později, tím pro dítě lépe. Vše je v silničním zákoně, ale přední sedadlo je „sedadlo smrti“. Je horší než sedadlo řidiče a než zadní sedadla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Žolíku, jedině Hykam odpoveděl správně, jen ještě dodám,......ne­bo 36kg.

Viz zákon 361/2000 §6

obecně: omezení je jen typem vozidla, věkem tří let, zádržným systémem, výškou 150cm a váhou 36kg. Samozřejmě kombinací těchto možností…
ŽOLÍKU, stačí takto?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek