Kiki-M

Matematická rovnice

Ahojte, potřebuju, jestli byste mi někod spočítal tuto matematickou rovnici, spěchá to. MOc děkuji 🙂.

Z míst A a B, vzdálených od sebe 210km, vyjely současně proti sobě dva kamióny rychlostmi 40km/h a 30km/h. Kdy a kde se potkají?

Stačí výsledek 😉

Nejlepší odpověď
annas

Za 3 hodiny, 120 km od A.

Další odpovědi
mosoj

Setkají se za tři hodiny.
x = hod. jízdy

210=40×+30×
210=70×
x=3

annas

Mosoji, jsem ráda, že jsem tuto rovnici ještě nezapomněla. Počítala jsem stejným způsobem jako Vy, ale nebyla jsem si jistá, proto jsem raději uvedla jen výsledek. Vzdálenost v km od místa jsem vypočítala zkouškou.

mosoj

Koukám, že jsem nenapsal kde. Ono sice vyplývá z rovnice, ale nejsem si jistý jestli to vidí i tazel.