Straka

Jak vypadá rovnice srdce?

Jak vypadá analytická rovnice, jejímž řešením v RxR je útvar představující srdce? (Alespoň některá z více variant.)
Kdysi jsem tu rovnici viděl, ale nikde se jí nemohu dopátrat. Vypadlo to nějak podobně jako tato rovnice:
(|x|-R)^2+(|y|-R)^2=R2,
kde x a y jsou souřadnice kartézské soustavy a R je parametr (poloměr oblouků). (Řešením této rovnice jsou 4 dotýkající se kružnice.)
Doplňuji:
Hanny 2> To je zajímavá rovnice, ale myslel jsem spíše matematickou analytickou rovnici toho obrazce.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Jednu variantu bych věděla:

SRDCE + LÁSKA = ŽIVOT

Ale tu jste asi nechtěl,že?

Doplňuji:
Je mě to jasný,ale když nikdo neodpověděl,tak jsem chtěla napsat aspoň NĚCO a takové matematice vůbec nerozumím!