Avatar uživatele
Zlatý

Masturbují jeptišky?

Maj to od boha povolené?
Doplňuji:
Díky že jste se odvážili reagovat i na takovouhle závažnou a choulostivou záležitost, škoda jen že jsem dostal tak málo odpovědí a nikdo z odpovídajících neuvedl citaci z oficiální zdroje, takže si pravdivost vašich rad nemůžu řádně ověřit.

hanulka11: Čemu se křeníš člověče? Že mě zajímá jestli si i matka představená občas krátí volnou chvíli nějakou tou příjemnou činností? Na tom přece není nic zábavného, víš jaká musí bejt v klášteře nuda? Já bejt jeptiška tak prakticky nedělám nic jinýho.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Bůh nedovoluje masturbaci nikdy a nikomu, natož jeptiškám. Při provozování masturbace člověku postupně vypadají vlasy a zuby, člověk si přivodí zánět šlach a skoliózu. A při ferekvenci více než jednou týdně navíc dotyčný oslepne a IQ mu klesne pod stovku.
To ty ještě nevíš? :D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Mníška (jeptiška) je manželka Kristova.
Osobne si myslím, že aj manželky masturbujú.

Avatar uživatele
Bronzový

Lucijej:

"Bůh nedovoluje masturbaci nikdy a nikomu" - to je cirkevný výklad, nie "prikázanie" z Biblie. Pokiaľ viem, v Biblii Boh zakázal ukájať sa Onanovi (onaniu), nespomínam si na žiadnu ženu, ktorej by toto zakazoval.


Avatar uživatele
Bronzový

Jasně že ano.Jenže někdo se takového tématu bojí.Desatero přikázání Božích o ničem takovém nemluví a ani Řád čistoty " Nevěst Ježíše Krista" /což je jejich oficiální název/ se o ničem takovém nezmiňuje.Z toho vyplývá,že se takové uspokojení tělesných /ale zejména duševních/ potřeb předpokládá a toleruje.Je to pořád lepší,než kdyby celý takový Řád skončil v blázinci a v krajním případě to za pár Otčenášů stojí.


Avatar uživatele
Zlatý

Stejně je mi divné, že by jeden chlap, ještě ke všemu dávno mrtvý, směl podle církve mít tolik nevěst. I kdyby žil, na tolik nevěst by stejně nestačil, tak co by jim chudinkám zbývalo :-).


Avatar uživatele
Bronzový

Jeptišky se snaží o sexuální zdrženlivost a zrovna tak kněží (tedy u katolíků). Jestli masturbují či ne je zpovědní tajemství,takže se těžko něco dozvíš. :)) Měl jsem známou,která je řádovou sestrou a co vím,tak ony všechno dělají pro Boha,nebo lépe řečeno,věnují svou každodenní činnost Bohu.Jakmile přijde řeč na sexualitu,tak v tom bloudí.Většinou prohlásí,že to je svátost ve svazku manželském atp. Meta je v tomto zůstat neposkvrněná věrná Kristu......Myslím,že žena s velkým sexuálním libidem nemá ambice se stát "boží služebnicí".Což je dobře,podle mne.U mladých řádových sester ten sexuální přetlak jde asi přes sny a přes spánek vůbec. Pokud tyto projevy spojují ještě s nějakým pocitem viny,tak je to vůbec náročné.Vsadil bych se,že to končí nějakými sexuálními dysfunkcemi u těchto lidí,nebo piodobnými projevy jako rakovina prostaty atd...Sexuální zdrženlivost v církvi byla zavedena Tridentským koncilem v 16.stol.Před tím to nebylo povinné,takže si katoličtí kněží plnými doušky užívali. Mě osobně přijde úsměvné to,že i dnešní církev má problém s lidskou sexualitou ve všech jejich projevech.Jako by Bůh odměňoval za to,že nikdy a nikde s nikým. :)


Avatar uživatele
Zlatý

Panebože tak se jich zeptej:D:D:_D: ,asi ti horko leze na mózu

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Lucijej: No to já všechno vím tohle, ale to platí i v kostele? Tam je to taky zakázaný? Není tam nějaká výjimka, třeba během bohoslužby?

Avatar uživatele
Zlatý

Lucijej

Výjimky neexistujo. Navíc v kostele to platí tuplovaně, tam tě nesmí napadnout ani myšlenka na to ;o)

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

hanulko to jsou vodpovědi úpně na pendrek co tu vod tebe dostávám :) takhle se nic nedozvím, ty seš samá dvojtečka, samý big déčko, ale podívej se na kategorii, jsme v zábavě? nejsme. Tak odpovídej s plnou vážností!

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3815
Zlatý Drap 2281
Zlatý led 1646
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 866
Zlatý mosoj 845
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.