Rohlik

Masturbace je hříchem v křesťanství?

Setkal jsem se s rozlišnými názory na toto téma a proto bych rád slyšel vaše názory. Je brána masturbace kresťana za hřích?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Danina65

ANO

Nemám nastudovanou bibli dokonale, ale domnívám se, že ano. V dobách ne tak úplně vzdálených rodiče strašili kluky( u děvčat se to snad ani nepředpokládalo) tím, že pokud budou mastrubaci používat, budou mít chlupaté dlaně.

Další odpovědi
ten který je

ANO

Je to porušení šestého přikázání.Chtělo by to vyhnout se sledování porna či zavrhnout hříšné myšlenky při pohledu na děvčata,které svým chováním probouzejí u nás mužů nemravné pudy.

Mc Merkurion

ANO

… nejen masturbace, ale už i myšlenka na ni: „… ani myšlenkou …“ …

zjentek

ANO

Ano, křestané podobnou anomálii ve zvyklostech mají.
Proto také je tam tolik sexuálních útoků napříč věkem a pohlavími, ale ze všeho nejvíce to odnášejí nezletilí chlapečkové..

Admin2

Ostatní

Využívejte archív, otázka již byla položena.

„Je podle učení ŘKC onanie hříchem i když při ní nemyslím na smilstvo?“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-podle-uceni-rkc-onanie-hrichem-i-kdyz-pri-ni-nemyslim-na-smilstvo

Jiří Bohumil

Ostatní

Hříchem je, aspoň si to myslím, porušení „destara“ Božích přikázání. A v těch o masturbaci nic není. A i kdyby to i za hřích v křesťanství bylo, tak na základě „svaté“ zpovědi, „rozhřešení“ a „pokání“, je křesťanu hřích odpuštěn.
A proto jsou na tom křesťané líp, neboť ateista si musí vše srovnat pouze sám a se svým svědomím.
Ale, v tomto případě, je asi výhodnější být ateistou a pak Tě tento „problém“ nemusí trápit 🙂
Lékaři ji dokonce, v určitých případech, i doporučují:-). Třeba při „nesouladu“ v sexuálním „apetitu“ mezi partnery.

Roman71

ANO

Je to bráno stejně, jako jakékoliv jiné sexuálně nevázané chování.