Avatar uživatele
TomZalesak

Jaký je Váš postoj k církvi a křesťanům?

Vyplňte, prosím, tuto krátkou anketu o 2 otázkách. Výsledky budou zužitkovány při psaní článku s touto tématikou. Předem děkuji za Vaši ochotu.

http://www.an­ketovnik.cz/1c2a4cc4­302ebe58

Zajímavá 0 před 2710 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Anketu jsem odeslal. Je obrovská škoda, že se především římsko-katolická církev zaměřila na vydobytí majetku z restitucí namísto toho, aby svým zaměřením nejprve zaujala a získala pro svoje poslání mladou generaci. Propásla obrovskou příležitost a pokakala co mohla. A mám pocit, že ke škodě nás všech.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Anketu jsem vyplnil a jen na dokreslení mých názorů na církev na první otázku, co se mi vybaví při slově církev.....V první řadě film Kladivo na čarodejnice…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
eleonnore

1.) Autorita. Spoustu pravidel, často zbytečných (nesouhlasím s celibátem a s bláboly typu „člověk se jako hříšník narodí“, „žena má muže poslouchat“ nebo „sex a masturbace je zlo“).

2.) Jsem z křesťanské rodiny, sama jsem agnostik, chovám ke křesťanství a křesťanům spíš respekt. Samozřejmě, svou temnou minulost křesťanství má. Ale aktuálně mnohem víc, než křesťané, mi vadí extrémní ateisté, kteří jakoukoliv víru označují jako zlo (ano, víra má na rukou spoustu krve, dnes i v historii, ale v umírněné formě má i svá pozitiva, pokud si ji člověk drží v sobě) a všechny křesťany házejí do jednoho pytle. „Všichni kněží = pedofilové“, „všichni křesťané = přeslušnělí pánbíčkáři“. Znám spoustu přisprostlých katolíků, se kterými je sranda a pro sprosté slovo nechodí daleko (velká část mojí rodiny nebo režisér Jiří Strach), přitom jsou to normální občané, kteří ctí pravidla. A těch nepedofilních kněžích je taky hromada…

Upravil/a: eleonnore

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Máš to tam

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Anketu jsem vyplnil.

Odpovědi na otázky:

  1. Bůh, nejvyšší autorita církve
  2. Nelíbí se mi na nich, že podle jejich učení za konečné hříchy skončí hříšníci nekonečně dlouho v pekle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Shrnuto: Jsou mi lhostejní, pokud nevyžadují na základě své víry něco po mně. Čímž myslím zejména záležitosti hrazené z veřejných rozpočtů.
Nesouhlasím například s výukou náboženství ve veřejných školách, což bohužel vyplývá z ústavních zákonů ČR. Nesouhlasím s platbami ze státního rozpočtu církvím na mzdy kněžích ani s církevními restitucemi, ale uznávám, že holt nějak se to srovnat musí, tak nechť si to všecko narvou do chřtánu. Nesouhlasím s výjimkami např. v právu shromažďovacím. Nesouhlasím s tím, že se církvím věnuje takový prostor v České televizi.
Přál bych si pro církve nastavit v podstatě stejná práva jako má např. Český svaz zahrádkářů. Nikomu jeho víru neberu, ale odmítám, aby někdo na základě své víry chtěl něco po mně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… máš to vyplněný, ale radost ze mě asi mít nebudeš, jestliže znáš můj postoj k církvím …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek