Avatar uživatele
Pokročilý

Křesťanství-Kde najdu nějaká pozitiva?

Vlastně už od mala jsem obklopen lidmi,co nevěří,a dokonce i satanysty(vážně)a slýchám samá negativa.Ale já se chci podívat na věc z více stran.Tak,kde najdu něco pozitivního nebo obecně o křesťanství?Něco pro lidi,kteří o tom ještě neslyšeli?A co si o mém postoji k věci myslíte?
Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Přečti si Evangelia , nebo Nový Zákon. Mnoho stránek věnovaných náboženství je i na internetu. A v čem hledáš pozitiva? Co to pro tebe znamená? Proste a bude vám dáno. Hledejte a naleznete. Tlučte a bude vám otevřeno. Možná je jazyk, kterým je psaná Bible trochu složitý, ale tuto knihu nelze číst jako detektivku. Je se třeba zamyslet nad textem. Náboženství a víra vůbec, to je velká síla. A všechno je v rukou lidí. Lidé toho mohou využít ve svůj prospěch nebo neprospěch. Dnešní doba je taková, že zapomínáme na Boha, vše se měří a hodnotí dle peněz. Máme žebříčky nejbohatších lidí, lidé se chlubí svým bohatstvím, kde byli a jsou přitom šťastni. Je to opravdu vše, co potřebují - auto, notebook, mobil, perfektní oblečení ale v duši prázdno. Zeptáš se někdy, proč jsem tady? Jaký je můj úkol? Pomůžeš někdy spolužákovi s učením, nebo se zeptáš na to, jaký je, co ho trápí a baví? Ne toho, kdo je středem pozornosti, ale právě ten, kdo je trochu odlišný? I když třeba nemůžeš pomoci činem, už to že s ním aspoň strávíš trochu času, který nepovažuješ za ztracený, už tehdy jsi pro něj něco udělal.
Přečti si, získej si informace a pak se ptej.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Přečti si třeba nový zákon nebo Desatero. V desateru jsou třeba tyto přikázání:
nezabiješ, nesesmilníš, nepokradeš, nevydáš křivé svědectví proti bližnímu svému...
Ježíš hlásal lásku k bližním a odpuštění, údajně léčil nemocné apod. Kázal věci jako miluj své bližní, nedělej druhým to, co nechceš, aby druzí dělali tobě.
Na internetu toho taky dost najdeš. :-)


Avatar uživatele
Zlatý

pozitivní je kupř. fakt, že když někdo sám nedokáže v cokoli věřit, může ještě zajít do kostela ..gen hejna sardinek, kterej má člověk v krvi ještě z dob, kdy na zemi byl jen vodní život, pak dokoná zbytek


Avatar uživatele
Zlatý

Reči o náboženstve možno nájsť všade okolo, len treba hľadať.
Pýtaj sa tých, ktorí jazykom vyznávajú kresťanstvo a rukami konajú proti nemu,
Pýtaj sa tých, ktorí čina v zmysle kresťanskej morálky mlčky, bez planých rečí, nechvália sa svojimi skutkami
Pýtaj sa tých, čo hania, kričia proti kresťanskej náuke, čo hádžu kamene zloby
Pýtaj sa všetkých a pýtaj sa aj sám seba
Ľudia, prečo konáte dobro,
Ľudia, prečo konáte zlo,
Ľudia, prečo, v mene koho - čoho takto konáte
Hľadaj dobro i zlo nielen okolo seba, ale predovšetkým v sebe samom a svojich činoch nielen v súčasnosti, ale i v časoch minulých, až pochopíš dobu vzniku a myšlienky náboženstva (nielen kresťanského), pretože každé náboženstvo je odrazom doby a spoločnosti svojho vzniku prelínaného do súčasnosti...


Avatar uživatele
Bronzový

Je to nabozenstvi ktere hlasa (nejsem si jiste zda-li i siri) lasku a odpusteni a podobny veci.


Avatar uživatele
Pokročilý

Péče o nemocné (špitály), sirotčince, apod. Bohužel to asi nikdy nevyváží všechny lumpárny, které byly ve jménu křesťanství spáchány :(


Avatar uživatele

Nekatolické křesťanství je o něco morálněji lepší,ale ti jsou taky podvedeni,záleží na tom co kdo vyhledává a zvláště katolíci jsou proslulí v hieaechii takže jiný chytrák jako je buddha by ti nejspíš doporučil stoupnout si do řady a min,5x se reinkarnovat a pak možná dosáhneš strategického těžiště své mysli a můžeš mu říkat Ježíš.
Doplňuji:
Křesťanství je velice přibarvený princip surového náhledu na celkový přístup k životu v civilizaci.Bible je historická učebnice scestného dogmatu a pohádka pro dospělé,ale co už?Jiný kraj jiný mrav a u nás je jiný katolicismus jak třeba ve španělsku,dříve se chodilo do kostela a do začouzené hospody,které fungovaly jako křižovatky informací a společné řeči,dnes slouží jako informační centrum internet - god machine,duchovně založený je každý kvůli vrozeným emocím s kterýma se počítá.


Avatar uživatele
Stříbrný

Všechno to má hodnotu takové, možná pro někoho hezké, básně.


Avatar uživatele
Zlatý

Každé náboženství ,včetně sekt a dokonce i satanismus hlásá ""mír,lásku,miluj bližního svého(ano, i satanismus),atd atd"" ovšem jak se to projevuje v "PRAXI" toť nebe a dudy-stačí se podívat do historie co způsobují náboženství. Leonix,pokud budeš chtít být dobrým člověkem,tak k tomu nepotřebuješ žádné MODLY,ani být v nějakém náboženství . Konej dobro,buď sama sebou...


Avatar uživatele
Bronzový

"Hledejte a naleznete ..." To je mimochodem citát z Bible. Takže nepochybuju o tom, že i ateista nebo hledající najde nějaká pozitiva na křesťanství, pokud se o víru zajímá. Podívat se na věc z více stran: ten postoj se mi líbí. Pro lidi, kteří o křesťanství neslyšeli jsou dobré weby typu vira.cz nebo možná ještě lepší osobní svědectví věřících. Např. někde pořádají tzv. Kurzy Alfa, kde alfa naznačuje základ, začátek - na těchto kurzech se diskutují úplné základy křesťanství.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud něco hledat, pak víru v Boha, ne pozitiva
či negativa některého vyznání či náboženství.

Křesťanství je jednou z forem vyjádření víry v Boha.

Člověk buď v Boha věří (víru i lásku
k němu) najde v sobě, nebo nevěří.

Ať jsem se snažila sebevíc,
na žádném vyznání
jsem žádná pozitiva nenašla.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

K zamyšlení

Něco pro lidi, kteří o křesťanství ještě neslyšeli, ale i pro ty, kteří už slyšeli :-)

http://www.kzamysleni.estranky .cz/

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3815
Zlatý Drap 2281
Zlatý led 1646
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 866
Zlatý mosoj 845
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.