Křesťanství-Kde najdu nějaká pozitiva?

Vlastně už od mala jsem obklopen lidmi,co nevěří,a dokonce i satanysty(vážně)a slýchám samá negativa.Ale já se chci podívat na věc z více stran.Tak,kde najdu něco pozitivního nebo obecně o křesťanství?Něco pro lidi,kteří o tom ještě neslyšeli?A co si o mém postoji k věci myslíte?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Kelt

Přečti si Evangelia , nebo Nový Zákon. Mnoho stránek věnovaných náboženství je i na internetu. A v čem hledáš pozitiva? Co to pro tebe znamená? Proste a bude vám dáno. Hledejte a naleznete. Tlučte a bude vám otevřeno. Možná je jazyk, kterým je psaná Bible trochu složitý, ale tuto knihu nelze číst jako detektivku. Je se třeba zamyslet nad textem. Náboženství a víra vůbec, to je velká síla. A všechno je v rukou lidí. Lidé toho mohou využít ve svůj prospěch nebo neprospěch. Dnešní doba je taková, že zapomínáme na Boha, vše se měří a hodnotí dle peněz. Máme žebříčky nejbohatších lidí, lidé se chlubí svým bohatstvím, kde byli a jsou přitom šťastni. Je to opravdu vše, co potřebují – auto, notebook, mobil, perfektní oblečení ale v duši prázdno. Zeptáš se někdy, proč jsem tady? Jaký je můj úkol? Pomůžeš někdy spolužákovi s učením, nebo se zeptáš na to, jaký je, co ho trápí a baví? Ne toho, kdo je středem pozornosti, ale právě ten, kdo je trochu odlišný? I když třeba nemůžeš pomoci činem, už to že s ním aspoň strávíš trochu času, který nepovažuješ za ztracený, už tehdy jsi pro něj něco udělal.
Přečti si, získej si informace a pak se ptej.

Další odpovědi
Nevíteto?

Přečti si třeba nový zákon nebo Desatero. V desateru jsou třeba tyto přikázání:
nezabiješ, nesesmilníš, nepokradeš, nevydáš křivé svědectví proti bližnímu svému…
Ježíš hlásal lásku k bližním a odpuštění, údajně léčil nemocné apod. Kázal věci jako miluj své bližní, nedělej druhým to, co nechceš, aby druzí dělali tobě.
Na internetu toho taky dost najdeš. 🙂

zjentek

pozitivní je kupř. fakt, že když někdo sám nedokáže v cokoli věřit, může ještě zajít do kostela ..gen hejna sardinek, kterej má člověk v krvi ještě z dob, kdy na zemi byl jen vodní život, pak dokoná zbytek

led

Reči o náboženstve možno nájsť všade okolo, len treba hľadať.
Pýtaj sa tých, ktorí jazykom vyznávajú kresťanstvo a rukami konajú proti nemu,
Pýtaj sa tých, ktorí čina v zmysle kresťanskej morálky mlčky, bez planých rečí, nechvália sa svojimi skutkami
Pýtaj sa tých, čo hania, kričia proti kresťanskej náuke, čo hádžu kamene zloby
Pýtaj sa všetkých a pýtaj sa aj sám seba
Ľudia, prečo konáte dobro,
Ľudia, prečo konáte zlo,
Ľudia, prečo, v mene koho – čoho takto konáte
Hľadaj dobro i zlo nielen okolo seba, ale predovšetkým v sebe samom a svojich činoch nielen v súčasnosti, ale i v časoch minulých, až pochopíš dobu vzniku a myšlienky náboženstva (nielen kresťanského), pretože každé náboženstvo je odrazom doby a spoločnosti svojho vzniku prelínaného do súčasnosti…

melanie

Je to nabozenstvi ktere hlasa (nejsem si jiste zda-li i siri) lasku a odpusteni a podobny veci.

Magix.cz

Péče o nemocné (špitály), sirotčince, apod. Bohužel to asi nikdy nevyváží všechny lumpárny, které byly ve jménu křesťanství spáchány :(

anonym

Nekatolické křesťanství je o něco morálněji lepší,ale ti jsou taky podvedeni,záleží na tom co kdo vyhledává a zvláště katolíci jsou proslulí v hieaechii takže jiný chytrák jako je buddha by ti nejspíš doporučil stoupnout si do řady a min,5× se reinkarnovat a pak možná dosáhneš strategického těžiště své mysli a můžeš mu říkat Ježíš.
Doplňuji:
Křesťanství je velice přibarvený princip surového náhledu na celkový přístup k životu v civilizaci.Bible je historická učebnice scestného dogmatu a pohádka pro dospělé,ale co už?Jiný kraj jiný mrav a u nás je jiný katolicismus jak třeba ve španělsku,dříve se chodilo do kostela a do začouzené hospody,které fungovaly jako křižovatky informací a společné řeči,dnes slouží jako informační centrum internet – god machine,duchovně založený je každý kvůli vrozeným emocím s kterýma se počítá.

klumprt

Všechno to má hodnotu takové, možná pro někoho hezké, básně.

mojitek

Každé náboženství ,včetně sekt a dokonce i satanismus hlásá ""mír,lásku,miluj bližního svého(ano, i satanismus),atd atd"" ovšem jak se to projevuje v „PRAXI“ toť nebe a dudy-stačí se podívat do historie co způsobují náboženství. Leonix,pokud budeš chtít být dobrým člověkem,tak k tomu nepotřebuješ žádné MODLY,ani být v nějakém náboženství . Konej dobro,buď sama sebou…

Pepa25

„Hledejte a naleznete …“ To je mimochodem citát z Bible. Takže nepochybuju o tom, že i ateista nebo hledající najde nějaká pozitiva na křesťanství, pokud se o víru zajímá. Podívat se na věc z více stran: ten postoj se mi líbí. Pro lidi, kteří o křesťanství neslyšeli jsou dobré weby typu vira.cz nebo možná ještě lepší osobní svědectví věřících. Např. někde pořádají tzv. Kurzy Alfa, kde alfa naznačuje základ, začátek – na těchto kurzech se diskutují úplné základy křesťanství.

ivzez

Pokud něco hledat, pak víru v Boha, ne pozitiva
či negativa některého vyznání či náboženství.

Křesťanství je jednou z forem vyjádření víry v Boha.

Člověk buď v Boha věří (víru i lásku
k němu) najde v sobě, nebo nevěří.

Ať jsem se snažila sebevíc,
na žádném vyznání
jsem žádná pozitiva nenašla.

K zamyšlení

Něco pro lidi, kteří o křesťanství ještě neslyšeli, ale i pro ty, kteří už slyšeli 🙂

http://www.kza­mysleni.estran­ky.cz/