Avatar uživatele

Může se Bůh stát člověkem a člověk Bohem?

Jaký je rozdíl mezi člověkem a Bohem?

Rozdíl je zde relativní, protože vše je zde spojené se vším, pokud se cítíme božsky, jsme Bohem, a pokud se necítíme už božsky, jsem pořád ještě Bohem, vlastně vše co je v Absolutnu, to je Bohem a je jedno, jak se to cítí, a jak to vypadá a funguje.

I kámen je Bohem, dokonce i vzduch, co dýcháme, je Bohem. Bůh není daleko od nás, je všude, protože Bůh, to je dualita a dualita, to je pravda a lež, počítač a programy v počítači, život a smrt, vítězství a porážka, atd.

Bůh není subjekt, jde o objekt, lidem nevyhovuje to, že je Bůh objektem, a chtějí, aby to byl subjekt, protože k subjektu se lze přiblížit, kdežto k objektu se už nelze přiblížit.

Problémem lidí je jejich nenormalita, způsobená nenormálním centrálním systémem, ve kterém existují.

Tam, kde se mohou lidi zabíjet, aniž to někomu vadí, tam jsou i normální lidi, v okamžiku, kdy se lidem centrálně zakáže zabíjet druhé, tak se stanou lidi nenormální, a tak věří na sekty, církve, politiku, reklamu, mýty, kulty, pověry, fetiše, módu, pohádky, filmy v televizi, atd.

Veliká globální konzumace alkoholu a tabáku odhaluje nenormalitu lidí na světě, dobrota je žebrota, a tak jsme všichni žebráci, po stránce psychické a ekonomické, úspěšní se dneska stávají jenom psychicky zlí lidé jako třeba Adolf Hitler, když něco nejde po dobrém, tak se to řeší po zlém, brzo zde bude třetí světová válka jako logický trest za to, že nejsme psychicky normální a věříme na to, že každý člověk nemůže být Bůh.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 14% Ne 29% To je relativní 57%

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

To je relativní

Trochu si to srovnej v hlavě, tedy pokud je vůbec co rovnat.
Jsi jak malý školák, co s bídou ovládá malou násobilku, ale chtěl by operovat s rovnicí e=mc2.
Jinak - hezký den.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ano

Ano, viz exprezident Klaus.


Avatar uživatele
Bronzový

To je relativní

Keď sa stal človek Bohom, takých bolo viacero príkladov v histórii ľudstva. Ale všetci skončili zle, mimo zákon a zistilo sa, že sú to obyčajní uzurpátori, vrahovia , diktátori a kriminálnici. Len kým sa na to prišlo, stálo to milióny ostatných ľudí životy, straty majetkov , biedy a trápenia ostatného obyvateľstva.


Avatar uživatele
Zlatý

Ne


Avatar uživatele
Zlatý

To je relativní

Stvořili bohové člověka k obrazu svému, aby pro ně vykonával otrockou práci nebo je člověk díky své fantazii, ale též strachu z neznámého, oním dokonalým stvořitelem bohů?


Avatar uživatele
Zlatý

To je relativní

Bůh přebývá v nás, lidech. :-)


Avatar uživatele
Bronzový

Ne

Bůh se člověkem nikdy nestal, Boží Syn (Ježíš) ano. Podle Božího slova - Bible jsme stvořeni k obrazu Stvořitele, což znamená, že Boží vlastnosti dokážeme projevovat. Abychom je projevovat dokázali, je zapotřebí Boha znát a bez Bible, studia a modliteb to nejde :)

Pokud se někdy v minulosti chtěl stát člověk "Bohem" a mít absolutní moc nad lidmi, vždy to skončilo utrpením. Člověk nemá ani právo, natož schopnosti k tomu, aby člověku vládl. Kam takové lidské vlády vedou, to jsme si okusili všichni.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Roman71

To, na co se ptáš se dá přirovnat k otázkám typu:

Jaký je rozdíl mezi producentem a produktem?
..nebo konstruktérem a konstrukcí,
nebo Stvořitelem a stvořením?

Chápeš ten rozdíl? :)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3815
Zlatý Drap 2281
Zlatý led 1646
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 866
Zlatý mosoj 845
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.