Avatar uživatele
Biedronca

Mám si (ne)mýt vlasy před barvením?

Snapeatko dnes 18:31 hod.

Chtěla bych poradit. Mám celkem mastné vlasy a nasledující den jsem objednaná ke kadeřnici na zabarvení odrostlého melíru na mou přírodní barvu vlasů.
Je mi blbé jít uplně s mastnou hlavou. A nebo by umytí neprospělo barvení? (špatně chytne barva)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pomelo74 před 4414 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Nemusíš. Naopak, barva skutečně lépe „chytá“ na neumyté vlasy. Ale pokud na nich máš hodně stylingových přípravků nebo jsou „šíleně“ mastné, klidně je umyj, jen nepoužívej kondicionér, ani jinou vlasovou kosmetiku. Vsákla by se do čerstvě umytých vlasů, udělala ochranný film a nová barva by se rychleji vymývala.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Já ke kadeřnici chodím jen stříhat,ale i když mám vlasy čerstvě umyté,stejně mi je umyje.
Myslím,že pokud si vlasy umyjete,nic tím nezkazíte,protože kadeřnice stejně používají jiný materiál,než je běžně k dostání v drogerii.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Lépe s hlavou mastnou, než umytou . Kadeřnice tvrdí, že na neumyté vlasy barva lépe chytá. Věřila bych jí, je to odbornice. Může to souviset s tím, že pokožka se barvením nadměrně vysušuje a vlas poškozuje, nebo se barva lépe váže na vlas, kde je zachováno přirozené ph.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Jak píše Damiana. Já si chodím ke kadeřnici občas dobarvovat pár proužků do běla a před barvením vlasy nemyje,naopak doporučuje vlasy nemít umyté,aby barva lépe chytala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Umyla bych si je den předem – aspoň já to tak dělávám. A stejně vám kadeřnice vlasy umyje sama, než se pustí do práce…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Petra09

Ja sem zase na barvach cetla ze se nemaj davat na hodne mastne nebo znecistene vlasy.Ja kdyz si vlasy barvim vetsinou den pred je mam umyty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sofii

Dobrý den, umyla jsme si vlasy. Normálně šampon a kondicionér z drogerie a kamarádka mi hned nato obarvila vlasy, akorát o pár hodin později.
Vadí to nějak, teď jsme dost nervózní…

Nový příspěvek