Avatar uživatele
ravie

Lze nějak převést kredit z předplacené karty k novému operátorovi?

Ahojte, chtěli bychom změnit operátora. Máme předplacenku u Vodafonu. Je možné přejít i s číslem tak, abychom nepřišli o poměrně vysoký kredit na ní? Třeba změnou na tarif a pak ukončením smlouvy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3887 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Převést kredit k jinému operátorovi nejde.
Můžeš se ale bavit s operátorem stávajícím na jejich lince o možnosteh vrácení kreditu..

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

To jsem řešil asi před 1/2 rokem kámošovi. Pokud je částka do 2500, tak vrátí, tuším do 3 měsíců, nad 2500 do půlroku. Mají tam i poplatek. Jak dopadl mi už ale neřekl. Na tarif bych nešel, můžou tam být další poplatky za ukončení smlouvy apod. Za pokus to ale stojí, jen si řádně přečíst podmínky přímo v krámě a trvat na nejasných věcech, ať vysvětlí.
Doplňuji:
beer má pravdu, převést kredit nejde, ale je možné jej vrátit za poplatek. Jinak bych zkusil na ně bezdůvodné obohacení. Řeší to obchodní zákoník a tr. zákoník.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ravie

Tak jsem zkoušel na infolince, slečna si dala na čas, s někým se radila, výsledek – vrátit kredit není možné. Bavit se s pěšáky zřejmě nemá smysl.

před 3879 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ravie

Česílko, děkuji. Zkusím. Nechtěl jsem se původně ptát přímo jich, protože když člověk neví, tak toho mohou zneužít. Ale asi mi nic jiného nezbude.

před 3887 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Zkusil jsem taky paušál, během minuty hotovo, ale pak jsem je musel otravovat o ukončení ve zkuš. době. Každou hodinu jsem jim volal na infolinku a po 3 dnech převedli zpět na předplacenku. Mám nahrané hovory, protože jsou obchodního charakteru, klidně je zveřejním. To by si vyskočil z kůže.

před 3887 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ravie

Děkuji za rady. Takže § 451, uvidíme. Ostatně i kdybych si zaplatil, pořád by se mi to vyplatilo, protože jestli mám volat za 6 ká za minutu nebo si dobít Tesco mobile s ClubCard, kde mi volání vyjde na necelou polovinu a ještě dostanu dvojnásobek kreditu…:)

před 3887 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek