Jahoda

Změna operátora, jak to udělat se SIMKOU?

Opět přeji pěkný podvečer.

Rozhodla jsem se, že z O2 přejdu na Vodafone. Chtěla bych svého nynějšího operátora požádat, zda by bylo možné přejít k Vodafone i s mým stávajícím telefonním číslem. Proto se ptám, zda je možné se nyní orientačně zeptat u operátora O2, zda by toto povolili? Dále by mne zajímalo, jak postupovat – zda se mám u O2 zeptat na schválení, aby mi zůstalo nynější tel. číslo, následně si vygenerovat u Vodafone kód objednávky pro přenesení čísla od mého původního operátora a až poté zakoupit SIM kartu. Nebo musím nejdříve kartu zakoupit a až pak si nechat vygenerovat kód?

Vůbec se v tom neorientuji, proto moc děkuji za odpovědi a čas trávený nad mojí otázkou :)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

V rámci „boje“ o zákazníka se o vše postará nový operátor, kterého si zvolíš.
Takže on zařídí vše. Jediné snad na co dát pozor je zda-li nemáš smlouvu na nějakou dobu a v případě ukončení nějaké sankce. Ale i toto by mohl nový operátor nějakým způsobem vyřešit.
Sim karta se nemění, číslo zůstává stejné.
Pokud tedy chceš přejít k Vodafone, obrať se na operátora Vodafone.

Další odpovědi
anonym

Snad tady najdete nějakou odpověď .

Zdroj: http://forum.sko­dahome.cz/topic/45403-prechod-z-o2-k-vodafonu/

panenka

Ano může se přejít ke konkurenci se stejným číslem nesmí být u O2 žádný dluh a toto přejítí trvá zhruba 10 dní pokud si zavoláš na O2 veškeré otázky ti tam zodpoví

ReHu

Vyplníš formulářík s žádostí o přenesení tel. čísla u současného operátora. Ten potvrdí, že u něj nemáš žádné pohledávky.
Od nového oper.dostaneš sim novou se stávajícím číslem.

jendahun

Řešil jsem to samé vloni.Přechod od T – mobilu k Vodafonu.Když jsem zjistil,jak to všechno složitě a dlouho probíhá,zvolil jsem raději simku od T-mobilu nechat s minimem kreditu na internet banku a sms a od Vodafonu koupil novou simku.Dostal jsem k tomu telefon a číslo na přání.Dvě simky jsou dnes už běžný standart,okolí si časem zvyklo a neobtěžuji ostatní kteří mi volají zprávami že volají mimo svou síť,nebo že já volám mimo síť.