Angi-Shy

Kdy mohu prejit k jinemu operatorovi?

Pred cca pul rokem jsem presla k vodafonu ale zjistila jsem ze t mobile ma lepsi vyhody tak bych rada presla k nim. V tehle vecech jsem ale komplet ztracena a nevim kdy mohu zase prejit k dalsimu operatorovi nez placeni pokuty. Vi nekdo?

Nejlepší odpověď
Dochy

Neznáme Tvou smlouvu, tudíž ani na jak dlouho a za jakých podmínek jsi ji uzavřela…

Další odpovědi
Smackdown

Jestli nemáš paušál, tak kdykoli.

anonym

pokud máš předplacenku tak kdykoliv, pokud ses smluvně upsala na rok či dva musíš holt počkat do konce tohoto období, pak teprve můžeš se svým telefonním číslem přejít ke kterémukoliv jinému operátorovi. Většinou jsou ty pokuty nastaveny tak aby se nevyplatilo odejít dřív, ale to už si musíš vypočítat sama.

Důležitý je v procesu přenosu čísla tzv ČVOP kód, ten si vyžádáš u operátora kterého opouštíš a sdělíš ho operátorovi ke kterému přecházíš … díky tomuto kódu nový operátor bude schopen číslo převést k sobě.

Pokud přecházíš jen na nějakou veřejnou nabídku pak je velmi pravděpodobné, že tato nabídka není zdaleka tak výhodná jak by ještě mohla být. Zkus kontaktovat i tarifomat.cz nebo licit.cz zda ti nebudou schopni nabídnout něco lepšího. Velmi pravděpodobně toho schopni budou, pracují s tzv neveřejnými nabídkami které získávají od operátorů podobně jako velké firmy jen díky tomu že zastupují větší objem klientů.