cappuccino

Kupujete si casto kavu v kelimku?

Zijeme skutecne v takovem stresu, ze si ani nedokazeme vychutnat kavu z hrnecku?
Nemyslim si, ze by nas zivot byl natolik uspechany, ze by to byla nutnost.
Chapu, ze v nekterych situacich je to vyhoda (treba na cestach nebo pri nejakych aktivitach venku), ale co treba v kancelari? Neprodukujeme tim zbytecny odpad?
Pijete casto coffee to go?

Nejlepší odpověď
GM

Coffee to go jsem si ještě nikdy nekoupila, nechávám ji Američanům. Za ty peníze si uvařím káv několik a lepších.

Další odpovědi
zjentek

Po letitých osobních zkušenostech s automaty si kávu ochotně připravím sám s sebou do termosky, ať jdu kdekoli. 🤷‍♂️🌹

(BTW, bacha, v ČRdeli tě odrbou i všude tam, kde bude za kafe vysoká cenovka i když horší než v Rumunsku to asi nebude [výjimky uznávám].)

paul1

Kdysi jsem si ji dával při služebních cestách na nádražích při čekání na vlak, nebo autobus.
K tomu jasně cigáro. Ale to už je tak dávno to už ani není pravda.

Pepa25

Jen na cestách – k těm to tak nějak patří a rád se na pumpě pro kávu zastavím. Jinak pivu kávu zásadně z hrnku. Samozřejmě i kvůli tomu, že se snažím se zbytečný odpad neprodukovat.

Drap

Nikdy.

elkon

Nepiju kafe, občas si dám horkou čokoládu.

aliendrone

Máš pravdu, NENÍ to nutnost, je to MÓDA (poněkud dementní). Jde jen o to, že to má demonstrovat, kterak je píč [lépe ho nazvat nedovedu] kafe zaneprázdněný a vytížený (a potažmo důležitý) – předpokládám.

Ve skutečnosti to působí často až GROTESKNĚ, to třeba u státních byrokratů (o kterých všichni víme, že ani neznají OPRAVDOVOU a zodpovědnou práci).

Faktem je, že lemtat kafe z kelímku při chůzi po ulici spíše demonstruje lemplovství a NESCHOPNOST si zorganizovat ani vlastní osobní čas, natož cokoliv jiného. V konečném důsledku ale pro ostatní POZITIVUM, protože tak lze snadno identifikovat jedince, se kterými se nemusí reálně počítat.

Takže ano, kupuji, ale zřídka a „na tajňáka“ (pokud možno), protože je mi při tom trochu stydno. Jenže znáš to, když se musí, tak se MUSÍ. 😐

cappuccino

@GM: Prave Americke filmy me inspirovaly k teto otazce. Oni se topi v odpadcich vsude, ale zda se, ze vubec nepremysli o tom, ze by to mohlo byt jinak!