Avatar uživatele
Kelt

Pamatujete si ještě, kdy jste pili pivo z půllitru s uchem? Je to dlouho, že?

Občas si zajdu na pivo, ale vše se dává do sklenic. Není nad ten pocit, že držím v ruce půllitr s uchem. Ale to už asi dneska není nikde? Nebo někde v hospodách jsou půllitry? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Muso před 2502 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Včera. Svijany. U nás jo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Jo hochu, ja pamatuji ještě pití 7 stupňového piva z lahve a pití limonády z lahve s patentním uzávěrem ( lahev mohl kdokoliv a kdykoli v průběhu dopravy ke spotřebiteli otevřít). Představ si nic se nedělo a nikdo to nezneužíval a teroristi o tom nevěděli. Limonáda stála 60 haléřů.
Jo a z lahví se dali dělat velice solidní granáty. Také jsem vyzkoušel a přežil.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Včera. Do naší hospody ještě móda sklenic nedorazila, pijeme po staru z kríglu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Jeden mám doma. Jinak ušaté půllitry ještě v pár hospodách u nás jsou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Je ještě celá řada hospod kde mají klasické půllitry. Asi před 14 dny jsem viděl jak jeden malý pivovar přivezl dávku půllitrů s logem, které si nechal vyrobit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Leckde nejsou už ani ty půllitry, jen 0,4l. Pokud chceš půllitr s uchem, kup si vlastní a v hospodě ať ti do něj čepují, akorát si na každý pivo počkáš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Máme je pořád, ale nejsou žádaný. Dojde na ně, aŽ KDŽ dojdou ty vysoký sklenice…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

U nás v hospodě mají pouze jenom půllitry.To má být nějaké nové nařízení EU,aby se pilo jen ze sklenic? 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
still

Minulý víkend v hospě k obědu. U nás dávají do ušáků Plzeň, ostatní značky do sklenic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Naposledy v pátek.A nebylo jedno. 🙂 Byl to kozel a mám za to, že velkopopovický pivovar zásobuje své hospody těmito půllitry docela důkladně. I když vlastně to není ucho, protože je to dole otevřené, takže to vypadá spíš jako ocas. Ale drží se to dobře.
http://1gr.cz/fot­ky/lidovky/12/061/ln­org/TER43a46d_­01popup.jpg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Před chvílí. Ale musel jsem si na to zajet do Zlína :{)>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

V dobrej pivárni krígle sú stále vo výčape a niekedy aj na stole.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Angi-Shy

alkohol nepiju a tyto doby znám jedině z dětství kdy můj děda na chalupě jezdíval na kole do hospody s jeho vlastním džbánem nebo půllitrem s uchem pro pivo. Ted má už svou sbírku půllitrů s uchem a ždbánů povešených na chajdě v kuchyni, hezký starobylý kousky :) Mám ráda tuto starou nostalgickou dobu i se všemi starými předměty. Půllitry s uchem sice ještě mívaj v restauracích, ale jsou to jen ty novodobý skleněný hnusy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Naposledy v pátek. V naší hospodě se točí pouze do kríglu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pruzkumnik

Ve veškerých hospodách kde se hraje tvrdá muzika je normálně krygl s uchem
Jeden známej jednou otevřel hospodu uspořádal koncert a měl tam jen tenký sklo, bylo tam narváno k prasknutí a polovina skleniček rozbitejch(to bylo hned někdo do tebe omylem vrazil, nemělo to ucho, ještě to bylo mokrý a letělo to na zem), krygly by to obstály a nebo plastový kelímky :D
Já jsme naopak už dlouho nepotkal pivo v tenkých skleničkách :D

Pamatujete si ještě, kdy jsme pili pivo z korbelu? Je to dlouho, že? (já naposledy doma :D )

Upravil/a: Pruzkumnik

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jiri Linhart

Jsou pulitranky s uchem ! Aj Tuplacky ! V hospodach je maj,akorat,ze jsou tezsi,nez stucy. Jenze,dostat do kebule pullitrankem je mnohem efektivnejsi,nez stucem ! U nas v nasi hospudce maj chlapy i sve,klasicke pullitranky a jiny treba stuc,nebo sklenici na nozce,ale,to devcata od pipy davaji spis zenam.

Zdroj: Vlastni zkusenost !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pedol

Krígl žádná vzácnost, ale mladí už neznají porcelánový podtácek, kam pingl tužkou dělal čárky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiricho

Celkem často ,posledně 1,7,2017

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

mosoj myslím, že sa tu nehovorilo o molotovom kokteile, ktorý ste hádzal na útočiace tanky (ruské? nemecké?), ale o krígloch piva, ktoré niekedy aj zbližovali nepriateľov.

před 2502 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek