Kelt

Pamatujete si ještě, kdy jste pili pivo z půllitru s uchem? Je to dlouho, že?

Občas si zajdu na pivo, ale vše se dává do sklenic. Není nad ten pocit, že držím v ruce půllitr s uchem. Ale to už asi dneska není nikde? Nebo někde v hospodách jsou půllitry? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Včera. Svijany. U nás jo.

Další odpovědi
mosoj

Jo hochu, ja pamatuji ještě pití 7 stupňového piva z lahve a pití limonády z lahve s patentním uzávěrem ( lahev mohl kdokoliv a kdykoli v průběhu dopravy ke spotřebiteli otevřít). Představ si nic se nedělo a nikdo to nezneužíval a teroristi o tom nevěděli. Limonáda stála 60 haléřů.
Jo a z lahví se dali dělat velice solidní granáty. Také jsem vyzkoušel a přežil.

Klaproth

Včera. Do naší hospody ještě móda sklenic nedorazila, pijeme po staru z kríglu.

Kepler

Jeden mám doma. Jinak ušaté půllitry ještě v pár hospodách u nás jsou.

Drap

Je ještě celá řada hospod kde mají klasické půllitry. Asi před 14 dny jsem viděl jak jeden malý pivovar přivezl dávku půllitrů s logem, které si nechal vyrobit.

iceT

Leckde nejsou už ani ty půllitry, jen 0,4l. Pokud chceš půllitr s uchem, kup si vlastní a v hospodě ať ti do něj čepují, akorát si na každý pivo počkáš.

jáára

Máme je pořád, ale nejsou žádaný. Dojde na ně, aŽ KDŽ dojdou ty vysoký sklenice…

ten který je

U nás v hospodě mají pouze jenom půllitry.To má být nějaké nové nařízení EU,aby se pilo jen ze sklenic? 😉

still

Minulý víkend v hospě k obědu. U nás dávají do ušáků Plzeň, ostatní značky do sklenic.

klumprt

Naposledy v pátek.A nebylo jedno. 🙂 Byl to kozel a mám za to, že velkopopovický pivovar zásobuje své hospody těmito půllitry docela důkladně. I když vlastně to není ucho, protože je to dole otevřené, takže to vypadá spíš jako ocas. Ale drží se to dobře.
http://1gr.cz/fot­ky/lidovky/12/061/ln­org/TER43a46d_­01popup.jpg

quentos

Před chvílí. Ale musel jsem si na to zajet do Zlína :{)>

led

V dobrej pivárni krígle sú stále vo výčape a niekedy aj na stole.

Angi-Shy

alkohol nepiju a tyto doby znám jedině z dětství kdy můj děda na chalupě jezdíval na kole do hospody s jeho vlastním džbánem nebo půllitrem s uchem pro pivo. Ted má už svou sbírku půllitrů s uchem a ždbánů povešených na chajdě v kuchyni, hezký starobylý kousky :) Mám ráda tuto starou nostalgickou dobu i se všemi starými předměty. Půllitry s uchem sice ještě mívaj v restauracích, ale jsou to jen ty novodobý skleněný hnusy

Emefej

Naposledy v pátek. V naší hospodě se točí pouze do kríglu.

Pruzkumnik

Ve veškerých hospodách kde se hraje tvrdá muzika je normálně krygl s uchem
Jeden známej jednou otevřel hospodu uspořádal koncert a měl tam jen tenký sklo, bylo tam narváno k prasknutí a polovina skleniček rozbitejch(to bylo hned někdo do tebe omylem vrazil, nemělo to ucho, ještě to bylo mokrý a letělo to na zem), krygly by to obstály a nebo plastový kelímky :D
Já jsme naopak už dlouho nepotkal pivo v tenkých skleničkách :D

Pamatujete si ještě, kdy jsme pili pivo z korbelu? Je to dlouho, že? (já naposledy doma :D )

jiri Linhart

Jsou pulitranky s uchem ! Aj Tuplacky ! V hospodach je maj,akorat,ze jsou tezsi,nez stucy. Jenze,dostat do kebule pullitrankem je mnohem efektivnejsi,nez stucem ! U nas v nasi hospudce maj chlapy i sve,klasicke pullitranky a jiny treba stuc,nebo sklenici na nozce,ale,to devcata od pipy davaji spis zenam.

Zdroj: Vlastni zkusenost !

pedol

Krígl žádná vzácnost, ale mladí už neznají porcelánový podtácek, kam pingl tužkou dělal čárky.

Jiricho

Celkem často ,posledně 1,7,2017

led

mosoj myslím, že sa tu nehovorilo o molotovom kokteile, ktorý ste hádzal na útočiace tanky (ruské? nemecké?), ale o krígloch piva, ktoré niekedy aj zbližovali nepriateľov.