Avatar uživatele
Mofli

Kupovat mobil s dotykovým displejem?

Jaký máte názor na tu novou technologii? Jaká je životnost displeje? Přetrvává citlivost displeje i po 5–6 letech použití? Je pohodlné a jednoduché používat takový displej? Musím mít dlouhé nehty? Mohou používat i obyčejnou propisku, atd? Děkuji.
Doplňuji:
Jelikož Tetris hraju často na mobilu, nedovedu si představit, jak by se hrál na mobilu s dotykovým displejem. Lze na něm hrát tetris a podobné starobylé hry?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Mofli

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, pekynka před 5027 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Moje zkušenost s tímto telefonem je taková,že manžel ho chvíli měl,strašně na to nadával,pak mi ho chtěl dát,nechtěla jsem,tak ho nakonec prodal pod cenou. Ale třeba jsme narazili na nějaký mizerný model. Ale vážně se s ním hrozně nazlobil,chvíli to vypadalo,že z něho dostane infarkt.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Mobilní telefony s dotykovým displejem nekupuji.Jedni mí známí ho mají jsou s ním spokojení druzí zase říkají že by si ho nekoupili záleží na tom daném člověku pokud ho chce tak si ho koupí pokud ne tak si mobilní telefon s dotykovým displejem nekoupí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pekynka

Mám iPhone od Apple už rok a půl, je úžasný jsem s ním spokojená, koupil mi ho muž za 1 500,– neboť mu končila smlouva a měl u T mobile nastřádané body, za tehdy 15 000,– bych ho nekoupila ani omylem. Dostanu se na maily, internet mám předplacený, dotykový displey je zatím bezporuchový nemusíte mít dlouhé nehty a propisku nepotřebujete, přehrává muziku a má spoustu jiných fcí.Jediná vada je, že v zimě na dotyk s rukavicemi nereaguje. A je stylový, lidi pokukují co to mám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

velmi zalezi na tom jaky konkretni model si vyberete, telefony s windows mobile (wm) jsou z kategorie těch které vám pravděpodobně přivodí ty infarktové situace o kterých mluvíte – těm bych se skutečně vyhýbal. Bývají nestabilní, jejich uživatelské rozhranní je spíše nepraktické a místy i zbytečně překomplikované.

Vedle toho dotykové telefony s iOS (iPhone), Androidem (x10, desire, legend, i9000, milestone, …) bývají naopak docela užitečné a spolehlivé. Stejně tak z opačného cenového pólu například Samsung Star je sice chudší výbavou ale bezproblémový a prakticky dobře použitelný dotykáč.

Pokud však nemáte v plánu na telefonu hodně surfovat po internetu, používat často mapové podklady, autonavigaci … a podobné funkce, kde se dotykové ovládání vyloženě hodí, pak se raději poohlédněte po tradiční konstrukci s menšími displeji které mají navíc daleko lepší výdrž na baterii.
Doplňuji:
k doplnujici otazce, ano je mozne na dotykovem telefonu hrat hry, v tomto ohledu jednoznacne kraluje iPhone a to naprosto vazne. Jako jediny totiz pouziva uz od pocatku multidotykovy displej a tak s tim prakticky kazda hra i pocita, hry se ovladaji gesty, nebo nekolika dotyky v prostoru ovladacich prvku, hure jsou na tom vsichni ostatni ale da se rici ze stale pohodlne ovladani her nabizi i android telefony, pro obe platformy existuji dokonce i hry plne ve 3D akcelerovane vnitrnim grafickym cipem. U ostatnich platforem uz bych mel v kombinaci s hrami docela obavy, symbian bez klavesnice a hry to nejde dohromady.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

ja si koupila dotykac pred masicem a jsem spokojena,kdyz si das na display ochranou folii tak ho neposkrabes,a tuzka stoji cca 120kc,obycejnou bych asi nedoporucovala,neh­ty dlouhe mit muzes,ale nevim jestli ta zivotnost bude u nejakeho telefonu tak dlouha,ja na nem hraji kostky,na hry je dobry

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Blecha

mám nokii 5530 XM a funguje dobře. Jednou byla tak metr pod vodou a funguje dál. Bez opravy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Chandler

Zezačátku jsem byl proti tomu, ale jelikož mi nic nezbývalo, tak jsem ten mobil ze zvědavosti koupil a vyzkoušel (předchozí jsem ztratil) a musím říct, že to není špatný mít dotykáč,

rychlejší ovládání
je to i zároveň přehledné
má te vše po ruce

Nevýhoda je jen, že na dotykáč nesmí moc tlačit, chránit si displej ..neustále to mít v nějakým pouzdru jako to mám já a pak to bude ok. Už se mi i stalo, že mi ten dotykáč spadl na zem a přímo na displej, ale jelikož byl v ochraným pouzdru, tak se nic nestalo.

Určitě to má velké výhody, ale tohle je nevýhoda no. Záleží na každým, co se mu líbí. Mě nějak nevadí 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kokoťenko

Takovej krám smradlavej mi nesmí do baráku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kvikal

5–6 let ?… v dnešní době jsou mobilní telefony konstruováno tak aby aby vydrželi perfektně tak okolo 2 let (tak akorát aby stačila vypršet smlouva), dlouhé nehty mít nemusíte, možná je to výhoda pro lidi co nesnášejí věčné vytahování „tužtičky“, ta by měla být vždy součást balení, používat můžete prakticky cokoliv ale počítejte s tím, že třeba ta obyčejná propiska vám nejspíš urychlí poškrábání… já osobně bych si dotykáč nekoupila je s tím spoustu starostí a snadno se poškodí

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika