Sandy

Jak se rozlišují dotykové displeje u mobilů?

Všimla jsem si, že u mobilů jsou dva typy dotykových displejů. Jeden reaguje na jakýkoliv dotek od čehokoliv (na displej se musí víc přitlačit), ten druhý reaguje jedině na dotek ruky, ale stačí se dotknout pouze jemně. Kdybych si chtěla koupit mobil s dotykovým displejem, jak poznám, který to je? Je to nějak pojmenované?

Nejlepší odpověď
mosoj

Kapacitní a odporový. Kapacitní je kvalitnější a reaguje i na lehký dotyk.
Kapacitní displeje jsou vždy o něco dražší.

U kapacitního se vyhodnocuje změna kapacity příslušného místa a u odporového změna odporu vodiče či polovodiče uvnitř displeje.
I odporový se dnes ovládá prstem.

Další odpovědi
chudst

Kapacitni a odporove.

Kapacitni: dotykate se ho prsty a jde to zlehka, nikoli stylusem
Odporovy: potrebujete stylus (nebo na nej „hodne“ necim pritlacit; jde i prsty, ale je to takove..no, narocne.)

Osobne vzdy po zkusenostech doporucuji kapacitni.

jendahun

Já mám Sony Ericsson P1i s odporovým displejem a vyhovuje mi víc,než Samsung Star s kapacitním.U Sam­sungu to létalo na všechny strany a nemohl jsem si zvyknout.Asi záleží,jestli se vám neklepou ruce.Mě ano,ale není to absťák.Nemusím tlačit,stačí dotyk.