Elos

Jak mohu opravit poškrábaný displej?

Dnes ve škole jsem mobil položila na lavici a přešoupla jsem ho na druhou stranu. Ale pod mobilem byl malý kamínek který mi poškrábal displej. Potřebovala bych poradit jak to opravit aby to rodiče nepoznali. ☹
Doplňuji:
Děkuju všem za rady. Ale já mám mobil Huawei Y320 U10 na který se neprodávají ani pozdra ani ochraný kryty ani fólie. A drátěnku nemám. A bojím se že bych si to poškrábala ještě víc

Nejlepší odpověď
anonym

Nijak – zřejmě namáš dostatečné znalosti a ´materiál´, abys něco takového dokázala*)… Nemyslím to ve zlém.
😉
Nedělej s displayem nic – jen se rodičům (pokud je to potřeba, viz – „aby to rodiče nepoznali“) přiznej a popros je, ať ti koupí pouzdro…
___
*) Vrámci svých možností bys jakýmkoli pokusem o nápravu jen způsobila větší škodu.
😉
Doplňuji:
Ad Doplnění…
V ŽÁDNÉM případě NEPOUŽIJ radu Hipstera – máš, zřejmě, jen škráblý digitizer – jeho dalším poškrábáním nevratně poškodíš dotykovou folii na povrchu displaye!!!
___
Pokud jde o jednu nevelkou rýhu, nic hrozného se neděje – jejím zvětšením (a nebo odstraněním digitizeru v daném místě) poškodíš (zničíš) dotykové ovládání telefonu – opravy mohou být drahé…!
___
Pokud jde o pouzdro – zajdi si do prodejny operátora a nebo krámku s mobily – nějaké podobné pouzdro (podobně velké) určitě mít budou.

Další odpovědi
Dochy

neopravíš. S trochou štěstí to nebude vidět pod dobře nalepenou ochranou folií (použité lepidlo má tendenci rýhy zaplnit) to ale funguje jen do určité hloubky rýhy.
Doplňuji:
pokud neseženeš ochranou folii na tvuj telefon, kup univerzální o trochu větší než tel, označ si na ní rozměry a opatrně vystříhni/vyřízni správný tvar. Ten pak nalep.

Funna

na každý mobil se prodávají pouzdra…když ne přimo na něj, tak univerzální do kterého se vleze…a existuje pasta na leštění mobilů…
http://www.srov­nanicen.cz/q/Dis­plex%20le%C5%A1t%C3%AD­c%C3%AD%20pas­ta%20na%20doty­kov%C3%A9%20dis­pleje/?min=84

a proboha…to s tou drátěnkou si s tebe dělal srandu a ty mu ještě dáš palec…víš jak vypadá drátěnka???…

Dochy

http://aukro.cz/6x-folie-z-nemecka-huawei-ascend-y320-i4606952094.html
To jen tak na to, že se neprodávají ochranné folie. Za kvalitu výrobku či spolehlivost tohoto prodejce neručím.