Vašekva

Jak fungují rukavice na dotykové telefony?

Jak je možné, že se se speciální rukavicí dá ovládat dotykový mobil.
Je to možné i s normální rukavicí?
Pokud ne, tak proč?

Nejlepší odpověď
marci1

Fungují díky vetkanému stříbru. S normální rukavicí nelze mobil ovládat.
„V celé ploše rukavic jsou vetkaná velmi tenká vlákna z kovu, konkrétněji ze stříbra. Stříbro je kovem s nejlepší vodivostí, levnější modely některých konkurenčních rukavic používají vlákna z olova, mědi nebo oceli, kde je ale riziko poškrábání displeje, stříbro má ještě navíc antibakteriální vlastnosti. Použité vlákno je opravdu tak tenké, že poškrábání displeje ani náhodou nehrozí.“
Doplňuji:
Podrobněji ve zdroji : http://mobile­net.cz/clanky/re­cenze-specialni-rukavice-sgloves-pro-dotykove-telefony-10758

Další odpovědi
cochee

Prst lidské ruky není dokonalý izolant. Většinou je vlhký od stop potu, ale mírně vodivý je i suchý prst. Moderní dotykové displeje, zvané kapacitní, využívají této vodivosti, ona při doteku změní elektrokapacitní vlastnosti aktivní vrstvy displeje v místě doteku. Nevodivé rukavice je nezmění a proto v obyčejných nevodivých nelze dotykáč ovládat. Pak je ještě starší princip displeje, který se však ale i dnes ještě občas objeví, zvaný rezistivní (odporový) – ten reaguje až na mírné stlačení a důežitý je tam ten tlak, nikoliv vodivost, takže lze manipulovat i v rukavici.

Luxx

mi to šlo i s normální rukavicí, s takovou tou tenkou..
(na Samsungu Star II a BlackBerry 9790)