Anonim007

Který mobil má hodně dobrý foťák?

Doplňuji:
Který mobil do 5000 Kč má hodně dobrý foťák?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Žádný. Miniaturní plastový objektiv nemůže na miniaturní čip vykreslit kvalitní obraz.

Další odpovědi
anonym

Samsung Galaxy S4 zoom – v podstatě jde o slušný kompakt (pokud jde o foťák) a nikoli špatný smartphone (pokud jde o telefon).
Ostatní ´fotomobily´ sice umožní dělat jakés-takés fotky, ale chybí jim to,co dělá ze snímače foťák – slušná optika…
Doplňuji:
Pak Nokia Lumia 720…
Ale i když je její ´fotočást´ hodnocena jako výborná, foťák to není…
😉

zjentek

tady jsou ty nej, když musíš podle ceny:
http://review­s.cnet.com/best-camera-phones/
Doplňuji:
https://www.go­ogle.cz/search?q=Bes­t+camera+phones&i­e=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&client=fire­fox-a&channel=sb&gws_r­d=cr&ei=07wEU5nSIJ­TB7AbipYH4Bw

Bedy

Do 5000 Kč se vyplatí koupit spíš fotoaparát než mobil – dělá lepší snímky než drtivá většina telefonů.
Pokud jde o mobil, doporučuji, jak tu již bylo uvedeno, Nokia Lumia 720. Výhodou je, že na rozdíl od konkurence používá velmi kvalitní čočky, zn. Carl Zeiss – podíváte-li se na fotosouboje, Nokia v nich vyhrává. Další výhodou je velice plynulé prostředí, nemusíte se starat kolik je volné RAM paměti a nemusíte se bát virů – Windows Phone totiž viry nenapadají na rozdíl od takového Androidu…

Ještě k těm fotosoubojům – dokonce Nokia Lumia 1020 hravě předežene v kvalitě snímků kompakty, včetně Samsung Galaxy Zoom. Samsung Galaxy Zoom a kompakty ve srovnání s Nokia Lumia fotící technologií PureView mají výhodu pouze ve velkém optickém zoomu, jinak ty fotky obecně jsou horší kvality.

Co se týká ceny, tak na rozdíl od některých „rádců“ sleduji vývoj cen a Nokia Lumia 720 nový pořídíte do 5 tisíc na rozdíl od toho Samsungu Zoom, který se nový dá nejlevněji koupit za 6 a půl tisíce.

Kdyby Vám nevadilo něco z druhé ruky, doporučím kouknout po Nokia N8, která se použitá dá do 5 tisíc koupit a disponuje velmi kvalitním fotoaparátem. Kdyby se poštěstilo, možná byste usmlouval Nokia 808 PureView s 41MP fotoaparátem a opět s čočkami od Carl Zeiss.
Doplňuji:
Nalijme si čistého vína a podívejme se na fotosouboj Nokia 808 PureView vs. kompakt vs. zrcadlovka. Vizte: http://mobile­net.cz/clanky/no­kia-808-pureview-proti-kompaktu-a-zrcadlovce-srovnani-10650

Pokud jde o 41 MP v mobilu, tady se odkážu na http://mywindow­s.cz/item/k-cemu-je-proboha-dobry-41-mpx-fotak-v-mobilu – sám bych to lépe nepopsal

A co se týká aplikací, tak Nokia Lumia (i PureView) má většinu už v základu, případně si lze nějakou tu aplikaci přímo od Nokie stáhnout (např. Nokia Camera Pro). Jedna aplikace pro WP dokáže obsáhnout toho tolik, co deset pro Android. Navíc se Vám nebude sekat.

Majkl95

Nokia lumia mají nejlepší foťáky ;) zkus kuknout na 720 :) optika Carlzeis ;)
Doplňuji:
já myslel že Nokia 808 má Symbiena ;) no každopádně pořád lepší než Android :D měl sem Sony Xperia Typo a větší sračku snad ani neznám :D mrtě sekání, pomalý ;) zlatá Lumia 520 ;) foťák by moh být sice lepší, jo nemá blesk, jen 5 mpx, čočky obyč, no pořád lepší než Xperie ;) už nikdy víc :D

mojitek

Vynikající nebo spíš nejlepší fotky uděláte na starších mobilech SonyEricssonech bez operačního systému-ty mají ještě opravdu poctivou optiku ,a na rozdíl od krachující Nokie se nemusíte trápit s nepraktičnoatí a nepřehledností systému Windows Phone.Jinak honba za pixely u takovýchto smartphonů(např 41 atd)jak tady dotyčný píše,je totálně mimo.Optika není sice špatná,ale nemůže se ani zdaleka rovnat klasické optice i např. staršího Olympusu,Lumi­i,Nikonu,Cano­nu s pouhými 5– 7 mpix a hlavně poctivým optickým zoomem. Pokud už mermomocí chcete kvalitní fotky a nekupovat zvlášť fotak a zvlášť mobil tak kupte Sony do 5 tis kde je i podsviceni fotoaparatu a Android system.A když budete stahovat z Google Play nějakou aplikačku (na Google Play jich jsou tisíce a na rozdíl od Windows Phone hlavně zdarma)tak se jukněte předem jaké má ta konkrétní aplikace požadavky (je to uvedeno u té konkrétní aplikace ještě před stažením)a nemusíte se obávat nějakých virů…
Doplňuji:
No,ono to nalitý vínko není zas až tak čistý. Nokia 808 Pure view má jen digitální zoom i když krapet odlišný,ale je to pořád jen digitál zoom. Navíc je za mnohem víc než 5 tisíc kč… A navíc to má ten příšernej W.M. který už nikdo ,ale vážne nikdo nechce. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chci-preinstalovat-windows-phone-htc-8s-na-android
Jinak nějaké sekání androidu se nekoná,všichni koho znám mají Sony nebo Samsung ,čili android system a jsou s ním dost spokojeni,já mám levny tel. s androidem a je to super. Chce to mít jen spolehlivy antivir a davat bacha na to co stahuju. Jinak ty fotky z ty N808 nejsou špatný,ale s mym 7 MPIX starym Olympusem ..to se fakt neda srovnat.Poctiva optika s opravdovym optickym zoomem se oklamat neda.