kristyjar13

Akutní koupě mobilu

Rozbil se mi mobil a potřebuji akutně nový, který z těchto byste doporučovali? Nebo váš typ. Cena cca 3000. Nechci nic extra 🙂
Doplňuji:
Moje kamarádka má HTC Desire C a je s ním nadmíru spokojená. Asi je zatím můj favorit 🙂

Nejlepší odpověď
Bedy

Sony Xperia E

Samsung S5830i Galaxy Ace – snad jeden z nejhorších mobilů od Samsungu, pouze 278MB RAM a to je pro běh operačního systému Android zoufale málo, pomalý 800MHz procesor ej pro běh Androidu taky nedostatečný, používat tenhle mobil, to je za trest spíš.

Samsung S6500 Galaxy Mini II – to už je o něco málo lepší, ale i tak pomalý, seká se to – Android prostě chce výkonnější zařízení. A foťák taky žádná sláva, stejně jako displej.

Samsung S6310 Galaxy Young – to už by mohlo být použitelné, ale foťák žádná sláva a výdrž baterky mizerná. Má i novější Android 4.1, který je už přecejen použitelnější, než starý Android 2.x

HTC Desire C – něco jako Samsung Galaxy Mini II, žádná sláva, pomalý procesor, tohle bych si fakt nekoupil.

Huawei Ascend Y200 – opět málo RAM paměti (pouhých 256MB!) a slabý 800MHz procesor, velmi slabá výdrž baterky, navrhc se značkou Huawei nemám příliš dobré zkušenosti.

Sony Xperia E – je to jeden z těch lepších mobilů tady, přecejen už by mohl být použitelnější, asi nejlepší volba z tohoto výběru po Samsung Galaxy Young.

Já osobně bych nevybíral mobil s operačním systémem Android v této cenové relaci, protože prostě ty mobily nejsou tak výkonné, aby ten Android utáhli. K tomu si připočtěte nutnost mít nainstalovaný antivir, který Vám bude běžet na pozadí, protože pro Android existuje spousta virů a ten antivir je trošku taková jistota, ikdyž taky nedokáže zachytit vše.

V cenové relaci kolem 3 tisíc bych mohl doporučit mobil Nokia Lumia 710 – má výkonný 1,4GHz procesor s 512MB RAM a odladěným svižným operačním systémem Windows Phone. Výhodou je i to, že si mobil nemusíte brzdit antivirem.Má i hodně slušný foťák, displej s vlekým rozlišením (800×480 – dobře se bude surfovat po internetu, prohlížet obrázky, přehrávat filmy…).

Jinak má dost integrovaných aplikací – například plnohodnotnou GPS navigaci bez nutnosti se připojovat na internet a s doživotní aktualizací zdarma nebo mobilní plnohodnotný Microsoft Office zdarma.
Řada lidí ocení i rychlý přístup a propojení se sociálními sítěmi (Twitter, Facebook, …)
Nevýhodou je jen absence slotu na paměťové karty – ale vnitřní paměť má 8GB, což je solidní a navíc dostanete 7GB cloudové úložiště Skydrive zdarma, takže celkem kapacita může dosáhnout až těch 15GB.

Ta Nokia Lumia 710 stojí normálně v solidních obchodech kolem 5 tisíc, teď v Electro Worldu ji mají za 3 tisíce – http://www.elec­troworld.cz/pro­duct/mobily-telefony-navigace/mobi­ly/NOK710FUCCS/no­kia-lumia-710-cerny-fuchsiovy-mobil

Nebo dobrou volbou by mohla být i levnější Nokia 500 – ta má zas jiný operační systém, a to Symbian Belle, který je taky dobrý, mobil je svižný, neseká se i přesto, že má 256MB RAM – rozdíl je v tom, že Symbian Belle je úspornější jak Android. Virů se na Symbianu taky bát už nemusíte a aplikací pro Symbian je taky dost, byť méně než pro WIndows Phone či Android.

Takže pokud chcete mobil, který bude použitelný, nebude se sekat a nabídne toho víc za stejnou cenu, než těch 6 mobilů (ikdyž řadu mobilů z toho výběru bych označil za hračky), koukněte na tu Nokii Lumii 710 nebo eventuálně na tu levnější Nokii 500. To je dobrá volba.
Doplňuji:
jirka_inspir: Nešiřte bludy. To jste si spletl s jiným telefonem – specifikaci Y200 najdete tady: http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/huawei-ascend-y200/specifika­ce/#section

Další odpovědi
štamgast

Samsung S6500 Galaxy Mini II

Co takhle Galaxy Pocket?

FurbyStar

Huawei Ascend Y200

jirka_inspir

Huawei Ascend Y200

Doplňuji:
Argumenty jsou asi jasné 🙂
Úhlopříčka: 4", rozlišení: 480 × 800 bodu
Procesor: 1 GHz, dvoujádro
Operační paměť: 512 MB
Úložná paměť: 4 GB
Fotoaparát: 5 Mpx
Lithium-iontová baterie (1950 mAh), doba hovoru až 320 minut
Google Android 4.1.2 Jelly Bean
63,8 × 124,5 × 1­1,2 mm
a pouhých 130 g