Tomas001cz

Který z uvedených mobilů je lepší?

Samsung Galaxy S3 Mini

Alcatel Onetouch Idol

Nejlepší odpověď
Bedy

Vezmu to postupně.
Samsung Galaxy S3 Mini – tady ocením zejména dobrou grafiku, která v pohodě utáhne i náročnější aplikace či hry, jinak je to takový průměr, vytknul bych hlavně takovou přesycenost zbytečnými aplikacemi v základu, prostředí mi přijde, že je takové narychlo splácané na koleni, občas se zasekává na můj vkus, je takové těžkopádné, byť hardwarově na tom špatně není – má 1GB RAM a dvoujádrový procesor, to je pro Android takové přijatelné minimum. A to ještě nepočítám de facto nutnost běhu antiviru na pozadí, neboť drtivá většina všech virů míří na Android.

Alcatel One Touch Idol – na to, že je to Čína, tak docela milé překvapení – pěkné zpracování, vypadá to na kvalitní materiály, kvalitní tvrzené sklo, docela solidní foťák v této třídě, ale mrzí mne opravdu jen průměrná výdrž baterie – čeká vás každodenní nabíjení při takovém klasickém používání smartphonu a taky by tam nemusel být Android – přecejen plynulost prostředí není úplně to pravé ořechové, člověk je zvyklý na jinší…
Možná bych vytknul i absenci slotu na paměťové karty při vnitřní 16GB paměti z čehož lze použít jen nějakých 12–13GB. V základu tam není ani cloudové úložiště, které by mohlo kompenzovat chybějící slot na paměťovku.

Osobně bych se rozhlédl po jiném telefonu, například Samsung Ativ S či Nokia Lumia 820, jinak bych to viděl spíš na Alcatel One Touch Idol, ten mě opravdu mile překvapil i za cenu té slabší baterky.

Další odpovědi
LuK4S3k CZ

Napiš uživately Bedy ten ti poradí a řekne u každého mobilu jeho výhody a nevýhody. On je přesto fakt profík.

bedy@outlook.cz

HonzikPernik

Alcatel Onetouch Idol

Freja

Samsung galaxi S3 mini (má ho kámoška a je super!!!!!!! 🙂

Bedy

LuK4S3k CZ: Děkuji za podporu, vážím si jí.