marcelkacz

Pet nebo 8 Mpix?

ahoj, chci se zeptat je hodne velky rozdil kdyz budu fotit s 5 nebo 8 Mpixlovým fotákem – telefonem?

Odpovědi
anonym

u mobilu asi ani moc ne.. fotka bude jen větší.. jak rozměrově, tak datově

  • pokud chcete něco kvalitnějšího, tak 5, nebo 8 je jedno.. ale koukejte po nějaké kvalitnější optice..

Miroslavst

Rozdíl bude přesně 3Mpix, takže ani hodně ani málo.

Hillx

Dobrý den,

řekl bych, že rozdíl mezi 5 a 8 Megapixely nebude nijak extra znatelný. Na displeji telefonu určitě ne, možná na počítači. V dnešní době je hlavním prvkem fotoaparátu v mobilních telefonech autofocus.

Autofocus je funkce, která sama zaostřuje. Pokud fotíte 8MPx fotoaparátem bez autofocusu, máte fotku, kterou můžete hezky přiblížit, zabere více místa v počítači, ale bude rozmazaná a nebude se Vám na ní dobře koukat.

Poslední modely od Nokie mají úžasný marketing a tím je 8MPx fotoaparát, ovšem bez autofocusu.
Znamená to, že já mým hTC Wildfire, který je jako model více než rok starý, pořídím lepší fotografii, a to i přes fakt, že má pouze 5MPx, ale má autofocus.

Pokud chcete „fotomobil“, berte jedině telefon, který bude mít autofocus. Na megapixelech až tolik nezáleží.

Samozřejmě důležitým faktem při koupi je cena, kterou jste ochotná do telefonu investovat.

Podstatný fakt při výběru je také preferovaná značka a způsob využitý telefon, respektive to, jakým podmínkám ho hodláte vystavit.

Výrobci mobilních telefonů, podle mého názoru, utrpěli vážný úraz hlavy, protože jinak si nedokáži vysvětlit fakt, že přestali vyrábět modely s krytkou fotoaparátu.

Z dotazu předpokládám, že máte v plánu fotit takže bych si dovolil doporučit pár modelů. A to Sony Ericsson Satio, Nokii N8 a iPhone 4. Toto jsou dnes jedny z nejlepších fotomobilů, ovšem pohybují se ve vyšších cenových kategoriích. Pokud se chcete držet s cenou „při zemi“ vyberte si některý z modelů, který má 5MPx fotoaparát s autofocusem.