jozefnovotny

Koupit mobil, nebo fotoaparát, mám-li rozpočet 13 000 Kč?

Dosluhuje mi mobil a potřebuji i nějaký foťák. Rozpočet mám jen 13000 Kč. Bude lépe fotit Iphone 6S než nějaký foťák za 6000 Kč? Fotit budu potřebovat produktové fotky.

Odpovědi
Kelt

Rozhoduješ se sám a musíš si vybrat tak, aby ses vešel do rozpočtu. Je pro tebe důležitější focení, dej to do foťáku nebo do mobilu, který umí fotit. Já si koupil mobil za 700 Kč. Stačí mi, protože se dovolám, a na foťák by mi zbylo.

Hlada

Focení věcí je poměrně náročné. Je potřeba dobrá ostrost, malá hloubka ostrosti, dobré osvětlení, pozadí, stativ. Tedy světelný objektiv, velký čip, ruční zaostřování, synchronizace s externím bleskem, připevnění na stativ. Je naprosto vyloučené, že by toto mohl splňovat nějaký telefon. Doporučuju starší zrcadlovku. Stativ, světla, blesk a pozadí z Číny. Telefon s Androidem se dá koupit do 2 tis.