Mofli

Je nesmysl kupovat mobil s 8 mpx fotoaparátem a stačí jen 5 mpx?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Považovat rozlišení foťáku (rozuměj megapixely) za nejdůležitější a nejlepší kritérium (čím více Mpix, tím lépe) je zcestné.
Jsou důležitější parametry – optický zoom třeba (=o kolik se ti fotografovaná scéna přiblíží).
Megapixely vlastně říkají na jak velký formát můžeš fotku mít a 5 MPix stačí i na formát A4. Např. kvalitní fotku 10×15cm můžeš mít už s 2 megapixely.
Dnes je standardem rozlišení zhruba osm megapixelů, které ale „běžný“ člověk stejně nikdy nevyužije.
Nevýhodou většího rozlišení je nebezpečí většího šumu na fotce a zvyšování datového objemu fotky.

Mluvím o foťácích, ale myslím, že se to dá aplikovat i na mobil s foťákem.
Doplňuji:
Přesně tak, optika je nejdůležitější!!! 🙂

Další odpovědi
mojitek

presne jak pise Popelka,ty megapixely nejsou vubec dulezite ani u mobilu,ani u samotneho fotaku.Rozhodne dulezita je ale kvalita optiky,takze se muze stat,ze fotak se 3 mpix bude mit mnohem lepsi fotky nez mobil s 5 mpix.V kvalite optiky se ukaze – vernost puvodnich barev,ostrost,zrni­tost,deformova­ni u okraju,atd atd.

anonym

vždy si vyzkoušej jak daný mobil fotí doopravdy (na internetu jsou v recenzích vždy uváděny ukázkové fotografie, v různých podmínkách – i v šeru a při použití led přisvětlení) … udaj MPx nerika nic o tom zda fotografie bude dobre a verne vypadat. Dokonce si myslim, ze mobilni telefon se senzorem 8MPx uz jen zbytecne plytva mistem na pametové karte, a výrobce bych podezříval ze snahy zákazníka vzít na hůl

//

fotomobily maji totiz tak spatnou optiku ze je prilis citlivy senzor jen neadekvatni luxus ktery se rozplyne v šumu pořízených fotografií…