Leotom

Jaký je nejlepší mobil v ceně 3000 kč. ?

Odpovědi
Bedy

Nelze úplně říct, že je obecně nějaký mobil nejlepší. Záleží, co od mbilu čekáte.
V této cenové relaci bych spíš vybírl mobily bez operačního systému a když už, tak se Symbianem nebo eventuelně s Windows Phonem. Mobily s operačním systémem Android v této cenové relaci jsou dost pomalé, sekajíc se, jsou s nimi jen a jen problémy ☹

V této cenové relaci doporučím mobil Nokia Asha 311 – sice nemá operační systém, má ale aspoň prostedí Series 40 a to je celkem zajímavá náhrada za operační systém. O aplikace a hry se bát nemusíte – v Nokia Ovi Obchodu jich najdete dost + dostanete od EA Games 40 velmi kvalitních her zdarma.

Mobil má docela dobrou výdrž na dotykáč, nabízí podporu 3G (+ data šetřící internetový prohlížeč Nokia Xpress Browser), wifi, prostě klasika.

Pokud byste chtěl ale lepší mobil, tak doporučím buď Nokia 500, která má vylepšený Symbian Belle (neseká se, není pomalý), má lepší foťák, nabízí dokonce i plnohodnotnou offline hlasovou GPS navigaci – jinými slovy, není potřeba být připojen k internetu, když chcete pustit navigaci.

Anebo doporuíčm malinko dražší mobil Nokia Lumia 610 – má operační systém Windows Phone, který nabízí též tu navigaci jak Nokia 5000, ale máte tam navíc i plnohodnotný mobilní Microsoft Office, lepší foťák, lepší výdrž baterky, ale zase za cenu absence slotu na paměťové karty – mobil má vnitřní paměť 8GB + dostanete zdarma 7GB cloudové úložiště.

Navrhuju se teda podívat na ty tři Nokie, pokud chcete dotykáč.

To prostředí Series 40 má tu výhodu, že prostě se o něj Nokia stará, je k dispozici řada aplikací + narozdíl od mobilů bez operačního systému konkurenčních značek (Samsung, LG, Sony Ericsson, apod.) tam ta nabídka aplikací v tom oficiálním obchodě je. A nemalá.

Kdybyste chtěl něco s rozšířenou (QWERTY) klávesnicí, navrhuju juknout na Nokia Asha 302 nebo 303 – oba mobily jsou prakticky stejné, jen 302 má displej na šířku, 303 na výšku. Oba mají samozřejmě wifinu, mají dotykový displej, zase to prostředí Series 40.

Tak zkuste na to juknout, kdžytak mi napište do vnitřní pošty a zkusíme něco vybrat 🙂

mojitek

Bedy, Vy jste s největší pravděpodobností dealerem od potápějící se Nokie,protože jinak si neumím vysvětlit .Jaký sekající se systém Androidu ? Navíc ty Nokie se špatně obsluhují,dotykovky jsou mizerné,zpracování je jinde než u japonského Sony…Všude kde jsem byl tak od Nokie dávají ruce pryč..

Bedy

Dealer? trochu silné slovo, ne? Já doporučuji podle zkušeností – děláte s mobily? Když si vezmu ty laciné Androidí mobily, tak to opravdu je vída – pokud ten mobil nemá aspoň 512MB RAM, tak to je o ničem. Lidi si tam postahují a nainstalují desítky aplikací a ten mobil pak je opravdu pomylý.
A s tímhle se vracíme do časů starého Symbianu Series 60 – to je systém, co se dávala do prvních smatphonů Nokia. Má ho třeba Nokia C5, Nokia C6–01 apod.

Dotykovky – no tak když vezmu starší modely, ty mají opravdu mizerný dotykový displej, ale ty novější mají normální kapacitní dotykovku, takže se na mobil nemusí tlačit nebo ho používat se stylusem nebo gelovými nehty.

mojitek

S mobily nedělám,ale taky si budu pořizovat, a já než si cokoliv pořídím tak se radši xxx krát poptám tam a tam a tam.A všude mě právě od Nokie odrazují.Prostě Nokie není už dávno to co bývala..a s Ericsonem(Sony Ericsonem mám ty nejlepší zklušenosti a právě hodně s mobilem fotím.Ten Tipo nemá přisv.diodu ani blesk,ale má plno funkcí který má Nokia až u dražších typů.Ten můj Sony Er. s 2 mpix byl taky bez přisvícení atd,ale fotky naprosto skvělý.Hlavně oproti Nokiím okamžité reakce na cokoliv atd.

Bedy

Vidíte, já pracuji v servisu a když vidím, co tam lidi kolikrát nosí, tak koukáím.
Pravda – ty první dotykový Nokie opravdu stojí za prd- prostě pokud to má Symbian S60, tak nebrat. Je to pamlé, seká se to, musí se pravidelně dělat resety do továrního nastavení.
A tohle přesně je často nutné dělat i u těch levných mobilů s Androidem. Prostě lidi přijdou s tím, že je to nepoužitelný, často tyhle levný mobily prostě mají spoustu problémů – selže čtečka paměťovek, blbne displej – to jsou prostě ty levný mobily. A dnes ty levný mobily jsou převážně s Androidem.

Vězte, že já proti Androidu jako takovému nic nemám, pominu-li to, že je pro plnou funkčnost mít Google účet, bez kterýho si tam ani neprdnete pomalu.

Ale Nokie, co mají Symbian Belle, Windows Phone nebo MeeGo a Maemo, jsou úplně v pohodě, jsou opravdu suprové. A sám vím o čem mluvím – mám Lumii 800.

Ono právě po internetu radí často pouze a jen uživatelé, kteří mají rpostě dobré zkušenosti s něčím a špatné s něčím jiným. Jestli měli nějakou Nokii se Symbianem S60, nedivím se.

Kdžy se podívám na Sony (Ericssony) – jsou to vesměs výborný mobily, ale prostě tyhlety lowendy, že mají Andorid, tak je nedoporučuju. Na to, aby tam mohli mít Andorid jsou totiž docela slabé.

mojitek

Lumia 800 za 11.000,– a Tipo za 3.200,– to přece nelze srovnávat,Bedy 🙂 A Nokie okolo 3–3,500 kč jsou na dost primitivní úrovni,nemají ani GPS ,akcelerometr,kva­litní dotykovku,atd atd.Jinak ty rady jak jsem psal,ty byly z Datartu,Elek­troworldu a koneckonců když jsem se byl ptát i na pobočce u mýho operátora ,protože za prodloužení smlouvy můžu mít o dost levnější mobil,tak i tam mi Nokii rozmlouvali.