autacek

Kolik váží tma?

Nejlepší odpověď
Kepler

Taková ta normální, venku za bezměsíčné noci, jen asi 2 až 3 g/m3, ale ta poctivá nefalšovaná jako v pr… až 10 g/m3.

Další odpovědi
mosoj

Otázka je neoriginální a trapná.

independent

Tma neváží nic

aliendrone

Půjdu na to přes brambory – čím víc jich dáš na váhu, tím víc váží. S tmou to nejspíš bude stejné. Hodně štěstí s vážením, jo a kdyby to šlo, pošli prosím video jak provádíš tento experiment, bude jistě velmi poučné. ;) :D :D

luckykubrt

Tma se nedá zvážit, protože se nevejde na váhu. :D

led

Aj tá najťažšia tma má pre váš zrak o hmotnosť svetla menej.

SemesCZ

Jestli myslíte tmu jakožto stín, není to tak složité. Stín jako takový je neosvětlená plocha tělesa. Je tedy logicky vzato opak světla (tedy opak fotonu, stín ale nemá žádnou částici), ale ve stínu samotném jsou fotony odražené od okolního povrchu (proto můžeme vidět i předměty ve stínu a nejsou obalené tmavým „antisvětlem“). Proto je hmotnost stínu, podobně jako fotonu 0 eV/c2. Prakticky by šel stín zvážit tak, že: 1. odstraníte všechny atomy (vzduch, tělěsa,…); 2. odstraníte všechnu energii i s fotony; 3. zvážíte. Hodně štěstí s vážením.