Marecek01

Světlo je tok fotonů, co je tedy tma?

Krom toho že je to nepřítomnost světla 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

Tma není nic – není to fyzikální jev, nemá tedy fyzikální podstatu. Je to jenom otázka vidění. Pokud má něco ( někdo ) vidění světelné a světlo není, nevidí nic ( vidí tmu ). Pokud má někdo vidění radiové vidí radiové vlny i v tom prostoru kde není světlo.

Další odpovědi
HOMER

Je to tak,nic.Tma je prostě jen to,co je všude kolem,dokud někdo nerožne.

anonym

Existuje teorie,tvrdící opak.Vyzařování světla neexistuje,je jen pohlcování tmy.(Vše je s opačným znaménkem).
Pohlcování tmy dokazuje objev částicových kvant energie – tzv.„buiony“,(D´A­prill Buionni – objevitel). Energie jejich záření je mimo rozsah vlnových délek 380 až 760nm.
Teorie dokazuje,že tma má větší hmotnost,a je rychlejší,než světlo.Buiony,čás­tice tmy jsou dvakrát hmotnější než elektron.
Projev – tření a vývin tepla,proto jsou pohlcovače tmy obvykle horké.
Důkaz,že tma je rychlejší,než světlo:
Představte si příchod z osvětlené chodby do uzavřené,neos­větlené místnosti.Z os­větlené chodby uvidíme po otevření dveří,jak světlo vniká dovnitř.Z toho logicky vyplývá,že mnohem rychlejší tmu,bleskově absorbovanou pohlcovači tmy na chodbě,nestačíme pro její rychlost ani měřit,natož sledovat.
Tak. A kdyby jste nevěděli,čemuž nevěřím,co je to pohlcovač tmy – je to logicky,co jiného – žárovka.

GangstaHelper

Nic. Tmu přece nemůžeme nikam vysílat, narozdíl od světelných částic.

Stejně to máme s teplem a zimou – žádná zima není. Nemůže Vám do domu vcházet zima, to jen teplo uniká. (Něco jiného je to u studeného a teplého vzduchu – ty existujou oba.)

Radovan M

Nic 🙂 Prázdno 🙂

Marecek01

reaguji na teorii naproti svetlu, ze jsou pohlcovace tmy, clanek z (upozornuji) necyklopedie

http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Pohlcova%C4%8D_tmy

Marecek01

ale co opacne castice oproti fotonum?

mosoj

Znovu podotýkám tma není fyzikální jev !!!
Nemá fyzikální podstatu.
Je to jenom vyjádření vidění.

Jakékoliv částice mají fyzikální podstatu a jsou v prostoru přítomné. Pokud se najde vhodná forma detekce lze je detekovat.

Tma přímo detekovat nejde.