vojtináč128

Jaká je rychlost tmy?

Nejlepší odpověď
cochee

Logicky tatáž jako rychlost světla.

Další odpovědi
marci1

No, zajímavá otázka. Řekla bych, že tma se pohybuje nulovou rychlostí. Je jenom prostředí a nikoliv jev. 🙂

JájsemRaibek

Tma je rychlejší než světlo.
Udělej si pokus. Posviť si silnou baterkou do nějakého temného místa a zjistíš, že než světlo doletí do onoho místa, tma tam již dávno není. Jelikož světlo se pohybuje rychlostí cca 300.000 mk/s, tak tma musí být rychlejší.
Nastává však otázka, co je v mezeře mezi světlem a tmou.
Jednotkou svítivosti je kandela.
Jednotkou tmy je tmandela.

Zdroj: http://konecna­teorievseho.blog­spot.cz/2008/05/­tma-je-rychlejsi-nez-svetlo_14.html

mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tma-se-siri-rychleji-nez-svetlo-jakou-rychlost-tedy-ma

Alesh

ale houby, Raibeku, jednotkou tmy je Mandela. 🙂

cynique

Žádná tma neexistuje.
Všude je přítomné nějaké záření, minimálně to reliktní po Big Bangu. Satelity to vidí a je to přesně zmapované (např. Planckův teleskop). Fakt, že nějaké záření je mimo viditelného pásma pro lidi, ještě neznamená, že tam je „tma“. Mnohé zvířata vidí jinou část spektra, než lidi.
Tedy – záření je ubikvitní – je všude. Že ho nevidíme neznamená, že ho nevidí nekdo/něco. Rychlost žáření je staré známé „c“. Tma neexistuje.

Zdroj: http://www.esa­.int/Our_Acti­vities/Space_Sci­ence/Planck

anonym

Tma = světlo o nulové intenzitě. To jen čeština dala světlu o specifických vlastnostech jiné jméno.

Z toho logicky vyplývá že má stejnou rychlost jako světlo.

Elixír

Absolutní tma je ve vesmíru, v mračnech absolutní tmy. Podle nových objevů, se této nicotě vyhýbá i foton a zatím se změřila jenom velikost temných hmot (mračen). Jsou rychlejší než světlo, asi, když ohýbají paprsky světla a tok fotonu. Je to nový objev a zatím nenašli způsob jak proniknout do těchto temných mračen. Žádné záření tam není a je to záhada vesmíru.