Putin

Tma se „šíří“ rychleji než světlo, jakou rychlost tedy má?

Doplňuji:
gecco: Všiml jsem si, že to dost lidí takto píše, ale proč je tedy podle studií rychlejší tma? 😁

Nejlepší odpověď
gecco

Tma se šíří rychlostí světla – drží se za ´ocas´ posledního fotonu…
;-D

„Tma“ je nedostatek světla, nešíří se, nemá žádnou vlastnost, není. Podobně ´díra´ nemá vlastnost materiálu (pokud se nebavíme o „černé díře“, „červí díře“ apod.)
Doplňuji:
Ad Doplnění:
…"podle studií "… – kdo takovou studii zpracoval, jak a kde ji publikoval? – abych se mohl dozvědět něco nového…
😉

Další odpovědi
Quimby

Uka mi tu studii, gecco má pravdu – tma nic není, proto se nedá ani měřit, takže nemá rychlost.

dnb

Pár teorií o tom, že by měla být tma rychlejší než světlo, měl již v dávných dobách Jára Cimrman a celou věc zajímavě objasnil.

http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Rychlost_tmy

rigormortis

http://www.vi­deacesky.cz/na­vody-dokumenty-pokusy/vsauce-jaka-je-rychlost-tmy

Kelt

Definuj tmu a pak to můžeš změřit. To je stejné jako rychlost šíření zvuku v různých materiálech, mají nějakou hodnotu. Rychlost světla je konstantní.

Agneta

Na pokraji „černé díry“ je dosahováno mnohem vyšších rychlostí, než teorie relativity připouští, takže: (.....) ♫♫

Magix.cz

Agneta, pozorované jevy u černých děr přesně odpovídají předpovědím T.R., ty vyšší rychlosti máte odkud ?