kratagott

Kolik litrů kyslíku a vodíku loze získat z 1 kg H2O?

Nejlepší odpověď
mosoj

Já bych to počítal takto.

  1. Je potřeba znát Avogadrův zákon.
  2. Jeden mol vody váží 18 g.
  3. 1000 g vody / 18 = 55,5 molů vody
  4. V 55,5 molech vody je 55,5 molů vodíku
  5. Podle Avogadrova zákona jeden mol plynu má za normálních podmínek objem 22,4 l
  6. 55,5 molů vodíku bude mít tedy objem 55,5 × 22,4 = 1243,2 l vodíku
  7. Kyslík tvoří molekulu O2 !!!! nikoliv O !!
  8. V 55,5 molech vody bude tedy 55,5/2 = 27,75 molů kyslíku.

9 Podle Avogadrova zákona 27,75 molů kyslíku tvoří za normálních podmínek 27,75 * 22,4 = 621,6 l kyslíku

Další odpovědi
Lamalam

Dokud nezadáš stavové podmínky, tak je tahle úloha neřešitelná.

Quimby

Zjisti si kolik je částic v 1kg vody pomocí molární hmotnosti.
Pak si zjisti kolik jaký objem ty částice mají a máš vlastně hotovo.
Napiš výsledek a jak si na to přišel, klidně ti to zkontroluji.

zelí

Easy. Zjisti, kolik 1kg vody je molů.
Pak zjisti kolik molů z toho pripada na vodik a kolik na kyslik a pak to vynasob 22,414.
Lehky priklad.

Emefej

Pokud neudáš tlak a teplotu, tak jsou všechny výpočty zbytečné a nesprávné.

Kelt

Elektrolýzou vody stejnosměrným proudem lze získat vodík ve dvakrát větším objemu než kyslík. Během elektrolýzy bude ubývat vody a elektrody nebudou ponořeny, tak záleží na typu nádoby. Z jednoho molu vody získáš jeden mol vodíku a půl molu kyslíku. Jeden mol vody je 18 g- Vše si můžeš přepočítat podle teploty, tlaku atd.

Quimby

Mosoj:
Úvaha dobrá až na ten počet molů vodíku a kyslíku. Je tma prostě 55molů částic, tak nemůžeš říct že je tam 55molů H a 27molů O, to nějak nevychází ne?

mosoj

Nevím co je částice. Ale vím že je tam 55,5 molů H2o.
1000/18 = 55,5 molů H2O
Také vím že molekula vodíku je H2 a molekula kyslíku je O2.
Takže jeli tam 55,5molů vody, musí tam být 55,5 molů H2 a 55,5 atomů kyslíku tvoří 55,5 / 2 = 27,75 molu O2
Dále již jen ten Avogadrův zákon.