dust8

Když je špatné mít o kolečko víc, tak když je o dvě kolečka víc tak je to naopak výhoda, protože do sebe ozubení padnou?

Třeba to pak líp funguje?

Nejlepší odpověď
annas

Něco najdete v archivu

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=o%20kole%C4%8Dko%2­0v%C3%ADc%20

Kolečko souvisí s hodinkami. Když mají hodiny či hodinky o kolečko víc nebo míň, tak nefungují. přesně. Mohou se předbíhat, nebo zpožďovat.

Tak je to i s člověkem. Stačí, když má jedno kolečko navíc, což ale dvě kolečka! Možná do sebe opravdu zapadnou, ale přece všeho moc škodí!

Používá je jako rezervu, když kolečko někde potřebuje chybějící doplnit. Ale může si říkat, že to jeho „se stále točí!,“ jako Galileo Galilei.

Nebo je to s kolečkem v hlalvně jinak, než se skutečnými hodinkami, jak píše M. Huptych?

„Hodinky, které se zpoÏìují, jsou už staré, proto si zasluhují úctu, a nikoliv nadávky“

http://www.hup­tych.cz/data/2018/HO­DINKY_s_ohn%CC%8Cos­trojem.pdf

Taklže být spokojený s tím,. co m člověk. I s větším počtem kolečekl může jednat nerozvážně, zbrkle, nebo naopak pomalu …

Další odpovědi
Mp2

Jestli to souvisí nevím, ale jednou jsem si koupil hodinky za 6000 a později jsem zjistil, že zvládnou minutu za 40 vteřin..
Hodinář mi to musel uvnitř cele vyménit :)

Takže třeba měly o kolečko víc

Drap

Jsi si jist, že opravdu do sebe zapadají? Zřejmě to může být v jistých situacích i výhoda, ale také nevýhoda.