ondra07

Čas je můj největší nepřítel. :)

Zdravím Vás všechny, taky máte nebo jste měli ten samý pocit jako já? Čím víc stárnu, tím víc se mi zdá, že ten čas rychle utíká. Pamatuju si, že před pár lety jsem se neustále nudil a nevěděl co s časem. Hlavně o víkendu, to byla hrůza, pořád jsem si říkal, jak pomalu to utíká… a teď mi je 16 a neustále něco nestíhám. Týden se mi zdá jako pár dní, víkend jako, když se přežene vítr apod… :) Vyhovuje mi to tak líp, ale když si představím, že postupem času to bude utíkat rychleji a rychleji, tak se mi z toho ježí vlasy na hlavě :) To abych si ten život pořádně užil, dokuď jsem mladý… :)
Jak to vnímáte vy? Taky Vám to rychle uteklo? :)

Omlouvám se za takové otázky, ale prostě mě to napadlo a tak jsem to tu napsal. :) A taky nevím, kam to zařadit :/
Doplňuji:
Děkuju Vám všem za skvělé odpovědi, takovou odezvu jsem teda nečekal. A ještě jednou se omlouvám za podobnou otázku, která tu již byla, já totiž rád pokládám vlastní otázky, aniž bych vyhledával podobnou v liště. :)
Ani nevím, koho mám označit za nejlepší odpověď, všechny jsou opravdu skvělé.

Nejlepší odpověď
ten který je

Sakra podobná otázka už tu byla přece!;-)
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-ten-cas-tak-rychle-leti
Ondro užívej si.Já kdysi chtěl aby mi bylo 18 kvůli tomu,aby mi mohli nalít pivo a ted cobych za to dal kdybych mohl být starý jako ty.:-)
Doplňuji:
Mosoji pamatuji se na zajímavé zamyšlení o zrychlování času s ještě zajímavějším odkazem.Nemohl jsem to ale najít.Bylo to moc zajímavé.

Další odpovědi
briketka10

jéé sladkých 16 táák bych ten čas vrátila první krásné zamilování ách za chvíli ze mě bude baba, ale na mládí mám krásné vzpomínky a doufám, že nějaká hezká léta ještě před sebou..

koukej si to užít čas opravdu letí ať ti neuletí :o)
Doplňuji:
tím, že hodně sportuješ ti toho času moc nezbývá a proto máš asi ten pocit jak rychle utíká..

anonym

Ondro, za prvé za takovéhle otázky se vůbec neomlouvej. Jsou prima.
No a pak, kam s takovou otázkou? Řeší čas a jak ho trávit. Nejspíš jsi ji zařadil nejlíp, jak to šlo.
Čas je veličina relativní. Je neskonale proměnlivá a neurčitá a máš pravdu, že pro každého člověka ten čas ubíhá jinak. Pravdou je, že čím je člověk starší, tím toho stíhá méně. Na vině jsou prostě čím dále dotěrnější příznaky spojené s přicházejícím zráním a potom stářím. Zdraví odchází a ještě se Ti při tom potměšile chechtá do obličeje. Najednou si uvědomuješ, co všechno máš v těle. Ne proto, že by to bylo tak fajn, právě naopak. S údivem pozoruješ, co všechno léta fungovalo normálně a že to bylo pro Tebe samozřejmostí. A pak si uvědomíš, co všechno jsi v životě chtěl vidět, kam jsi se chtěl podívat, co jsi chtěl dělat…
Najednou je tu čas se opravdu vážně zaměřit na to, co v životě ještě udělat chceš.
Je dobře mít svůj cíl, je dobré určit si, co je pro Tebe to skutečně důležité.
Tebe žene vítr mládí, nás dříve narozené touha nepromarnit svůj současný život, svůj čas, své možnosti.
Je třeba si vážit každého dne, každé chvíle, že tady jsou a že jsou tu pro nás. To neznamená štvát se a snažit se dohonit ztracený čas, to, co jsi nestihl, ale naopak začít vnímat vše okolo, vnímat krásu obyčejných věcí, každé minuty, které odkrývá něco nového a dává člověku bezpočet možností, jak život přijímat a brát.
Ondro, máš pocit, že nestíháš. Měl bys trochu přibrzdit, abys nepromeškal to hezké. Neošidíš svoje city a pocity. Nestihneš všechno, proto si vybírej, co chceš skutečně dělat a s kým chceš svůj čas trávit. Pokud existuje něco skutečného pro všechny lidi bez rozdílů ras, národností a společenského uplatnění, tak je to čas.
Nikdo neví, jak dlouhý je čas, který mu je dán.
Doplňuji:
Ještě malý doplněk: Čas není člověku nepřítelem. Nepřítelem může být vždy jen člověk sám sobě. Za nesprávné využití možností a času si můžeme sami.

iceT

Podobná otázka na utíkání času tady byla,ale neber to tak že Tě chci peskovat,to ne.
Je to pravda-když jsem byla dítě školou povinné,říkala jsem si jak jsou dva měsíce prázdnin dlouhé a taky utekly,sice asi pomaleji než dnes,ale všechno utíká.Jak běží čas je nejlépe vidět na dětech.Sestra nedávno povila syna a vida,letos bude mít dva roky.Než se otočím,bude z něj školák a po druhém otočení se bude ženit.Jojo,letí to.Mamka taky říká:"není to tak dlouho,co jste byli(my děti)malí pakátli,sotva vidět od země, a co dnes?Pomalu,ale jistě se blížím k tomu jednomu,kam stejně směřujeme všichni.

Čas je jediná věc,která se nedá recyklovat.

zzzzz

Ahoj Ondro, taky mi to tak rychle utíká. Zdá se mi, že to bylo nedávno, kdy mi bylo 16. Ale tím, že člověk žije rychle, tak toho víc zažije, posbírá víc zkušeností a vůbec je ten život zábavnější.
Jednu dobu jsem pracovala v nemocnici a tam jsem viděla lidi, kteří tam leželi i půl roku a nemohli ven. Prostě jen leželi a dívali se na televizi. Ani si nechci představit, jak jim ten čas musel pomalu utíkat. A proto jsem ráda, že můj život běží rychle.

aramah

No ano, zdá se mi že hodina je kratší,den nemá 24 hodin a vůbec rok utíká a já nestíhám.

Ale čas je jedinný spravedlivý proces.

fcoop

Slušný postřeh.Ovšem domnívám se,že „nepřítel“ není ani tak zrychlování času,ale nevyhnutelný stereotyp.
A je naprosto lhostejné,jestli je to stereotyp typu „osamělá hájenka uprostřed hlubokých hvozdů“,nebo „jízda na plný plyn“.
Téměř vše se opakuje,víceméně pravidelně.
To bývá malér a obrana je těžká,když ne nemožná.
......To abych si ten život pořádně užil, dokuď jsem mladý… :)
Buď si jist,že až budeš „starý“,řekněme 40,uvidíš hodně věcí hodně jinou optikou.
To není přiblblé mentorování,je to prostě tak.
Ano,mládí fofrem uteče,ale jsou i jiná věková pásma.
Ale užívej si to,16 je jednomu jen jednou.

mosoj

Kopíruji moji odpověď z uvedeného odkazu.

Souhlasím s Vámi. Není na to jednoduchá odpověď. Mně by to také zajímalo proč je den, týden, mesíc, rok, pocitově kratší ?
Není to jenom můj pocit, slyším to i o od jiných lidí i mladých !!!
Osobně si myslím, že to úplně svést na zrychlení běhu života jenom nelze.

Třeba se opravdu vnímání času zrychluje i s biologickým životem ! Nebo to ovlivňuje jenom čas života, který se s věkem stává stále cennější. Pak by to ale nesedělo jak podotýkám, na mladé lidi.

Jenom by mně zajímalo jestli to bylo takhle i dříve. Já když jsem byl kluk tak jsem slýchal od starých lidí jak je ten den, týden dlouhý. Dnes říkají všichni opak.
Jste přesvědčeni že to je opravdu dané dobou nebo ja za tím něco tajemějšího ?
Doplňuji:
Ten který je : Máš pravdu doplňuji. Velmi zajímavé !

Podle nejnovějších teorií naše vnímání času a vůbec tohoto světa je pouze něco jako informace.

A bible říká že na počátku všeho bylo slovo.
Takže informace!

Zdroj: www.biblebasic­sonline.com/czech/0­7/0704.html

Damiana

Hodně záleží na tom jak a s kým člověk čas tráví nebo zda se jen otravuje.
Když je všechno v pohodě a je nám fajn, čas letí. Znám to hlavně o dovolených a vůbec při všem, co mě baví. Platí to už od od dětství. Super zmrzlinový pohár je zblajznutý za chvilku, zatímco plíčky smrdí na talíři nekonečně dlouho. Děsně pomalu se čas vleče v zubařském křesle nebo při stonání.
Když se na něco těším, tak se také hodně plazí.
A při čekání na milovanou osobu – to jsou snad nejdelší minuty! Zato, když je vyvedené rande, frrr!
Věk je sice jen číslo, ale právě díky němu nám přibývají vzpomínky a zkušenosti. A ty jsou k nezaplacení. Ale čas letí.
Proto bychom si měli chvíle na světě užívat jak jen to jde, zpestřovat a dělat je příjemné pro sebe a zbytečně neškodit jiným. Snažit se překonat problémy s nadhledem a jistou pokorou, více se smát a umět žít na plné pecky.
Bylo by fajn, moci se jednou ohlédnout a říct si: Nebyl(a) jsem tu zbytečně a stálo to za to.

IK

Pokud čas běží je to ještě dobré, je to známka že máš dost nápadů a činnosti.
Až se zas začneš nudit bude to horší, protože to znamená že sis vybral něco dost blbě, nebo sis zničil zdraví:-)

hanny 2

Ahoj Ondro,řeknu Ti to krátce – od té doby,co jsem objevila tenhle server a trávím část dne tady na odpovědích,tak mi to taky nějak rychleji utíká a nestíhám!!!

mosoj

ten který je" Ten odkaz jsem dával já ?

ten který je

Ano a také jsme probírali možnou souvislost se zemskou osou.

mosoj

Dík za připomenutí !!

mosoj

Ano dával tady je.

http://www.bi­blebasicsonli­ne.com/czech/0­7/0704.html

mosoj

Jestli je vnímání času na úrovni vnímaní informací, tak se při dnešní rozvinuté komunikaci a společnosti zahlcené informacemi nedivím, že se nám zrychluje pojetí času !!!

mosoj

Zde je ještě podle mně velmi hodnotný odkaz:
http://vlada.blo­guje.cz/791791-subjektivni-vnimani-casu.php

ten který je

Ice T:Jediný kdo se dal recyklovat je Helena Vondráčková.;-)

briketka10

i Pilarová 🙂

iceT

…prostě ti,co na to mají,no.....

iceT

Svatá pravda…