ptáč

Proč ke svým nickům nepřidáváte své tituly?

Např.Ing., aby bylo zjevné, kdo je kdo. Chcete mít klid, odpočinout si, zapadnout do spodních vrstev? Nebo jen odbouráváte stres a třídíte myšlenky?
Doplňuji:
Jugare, já se neptal na můj titul. Nemusíš se ozývat, když jsi někým víc než ing.

Nejlepší odpověď
quentos

Protože naše myšlení je v tomto orientováno spíše západně. Na Západě se totiž na tituly vůbec nehraje a lidi je uvádějí pouze u vědeckých prací.
Posedlost tituly je výhradně záležitost střední Evropy, zbytek světa se nám kvůli tomu leda chechtá.
Jeden můj kamoš si dal svůj titul před jméno na Facebook. Na to můžete vzít jed, že to v tomto prostředí působilo jak pěst na voko – okamžitě byl za exota a namyšlence, nakonec nevhodnost tohoto počinu uznal sám a titul odtamtud vymazal. Tady by to působilo podobně. Titul má své místo ve vědeckém prostředí a jinde, kde je požadována odbornost.

Další odpovědi
Mapel

Vůbec se nejedná o zapadnutí do spodních vrstev. Problém je úplně v něčem jiným.
Titul-vzdělání dává jen předpoklad pro další existenci v životě. V práci denně komunikuji se středoškoláky i vyučenými kluky a nikterak mě to neuráží a ani je nepovažuji za spodnívrstvu. Naopak jsem se setkal s mnoha středoškoláky, kdy jsem jim otevřeně podivoval nad jejich rozhodnutí, že nešli na VŠ. Mnohdy strčí do kapsy kdejakého VŠ.
Sám jsem šel na rok na dělnickou pozici, abych pronikl do určivé výroby pro průmysl. Dnes když ta zařízení přebírám, tak se mi za zády nemůže řechtat žádný dělník, protože mě oblafnul a neznám výrobu. Naopak, když tvrdí, že to nejde, tak jsem mu schopný říci jak to udělat.
Neornuji nos nad žádnou dělnickou profesí, jen musím volit jinou komunikační úroveň. Neznamená to, že každému musím strkat titul před nos. Někteří známí se po roce zeptali, jestli opravdu mám titul. Nemám ho ani na domovním zvonku.

zzzlatokopka

Já už tady titul u niku dlouho neviděla, naposledy nějaký Dr… 🙂DDD

Ale jestli chceš, můžeš mě titulovat třeba jako královnu:-DDD

anonym

Třeba ing.Ptáč?to by vyznělo asi blbě,Titul si zde může každý vymyslet jaký chce,je jen na jiných co tomu budou věřit.
Doplňuji:
Ptáči já jen napsal příklad,to jsi snad pochopil,když by někdo napsal titul,který má nebo nemá,stejně by tomu těžko někdo věřil.....

orwell

Protože před blbostí tě žádný titul neochrání!

zjentek

já si na ty tituly tak nepotrpím ..ale klidně mně říkej znejtek ;o

suaeda

Znám x lidí z běžného života a jsou to lidi, kteří něčeho dosáhli a něco umí tak ti se tituly nikdy nevytahují. Něco jiného je, pokud jim oficiálně (pracovně) píšeme i e-maily tak je slušné je titulovat.
K lepšímu dávám nápis na dveřích, který jsem nedávno viděl:
„Rodina pana Ing. xxxxx“. Když jsem tento popisek spatřil poprvé, tak jsem chvilku nemohl popadnout dech smíchy.

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pan_%28my­tologie%29
Doplňuji:
Vymýšlet si nebo ohánět se falešnými tituly se posuzuje jako podvod a trestný čin,dát si na FB mgr.Zdeněk Chupík a fotit památky "rybím okem"je víc,než trapas.

marci1

Díky za otázku. Moc mě to pobavilo. To by bylo, jako když by byl nick „asistentka Laura“ a nebo „prodavačka Marie“. Měla jsem kdysi kolegu, který se podepisoval na všech dokladech, příkazech do banky apod. „Ing. Novák“. Byla jsem z toho fakt mrtvá. 🙂

Pepa25

Protože tu není žádný Henryk Lahola, tak to nikdo nevyžaduje 😛

anonym

Bejval tu jeden,co si říkal Dr.Axl,snad ti někdo napíše víc.Chtěl tuto poradnu osobně zažalovat.

quentos

v jeho případě to ale byla slovní hříčka s příjmením, několikrát to, že není žádný doktor, zdůrazňoval.

Pepa25

Ještě k odpovědi o posedlosti: v tomto je úžasná státní správa, vemte jed na to, že v usnesneích vlády jsou vždy „MgA. Martin Stropnický“ a „MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA“

quentos

… a věříte, že mě to nepřekvapuje? :{D>