Michal Kole

K čemu je podací lístek u složenky, když se můžu splést jak na něm tak na pravé části poštovní peněžní poukázky ?

Pošťačka to ani nekontroluje.

Jen zadá částku do počítače, vybere od mě peníze a založí do šanonu a papíry se odešlou v papírové podobně do Prahy.

Jak se to pak řeší, když na ústřižku pro odesilatele je chyba i na hlavní části poukázky je chyba ?

Když pošta na to nemá na webu software a někdo to vyplňuje ručně tak se to snadno stát může, nebo je disgrafik a něco špatně dotáhne a v důsledku své poruchy tu chybu nevidí.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud napíšeš něco špatně, zásilka nemusí dojít. Potom máš ovšem smůlu, ale je to jen tvůj problém.

Další odpovědi
anonym

Michale, ty zase ale hodně mlžíš. Spleteš-li se kdekoliv na složence, musíš ji přepsat znovu. Úřednice na poště složenku kontrolují, ale na rozdíl od Tebe jim stačí krátký pohled, aby zjistily, zda jsou údaje v pořádku.
Další kontrolou je zadání údajů ze složenky do počítače. I zde systém dokáže většinu chyb odhalit. Prostě si uvědom, že jsou to na rozdíl od tebe profíci.

anonym

Placení matroše je nejlepší osobně HULAAAA

IK

Podací lístek je jen doklad o zaplacení. V případě reklamace jej přineseš a pokud je chyba na tvé straně jako že napíšeš špatnou adresu, tak zaplatíš poplatek za reklamaci. Pokud je chyba na straně pošty tak nic neplatíš. Reklamuješ pochopitelně jen v případě že peníze nedorazily kam měly ačkoliv jsi je poslal. Když je adresa nesprávná tak by mohli peníze někde zůstat ležet a dát se získat zpět. Reklamuje ten kdo drží v ruce doklad o zaplacení. Takže schovat i když je tam něco špatně. V případě že je na složence číslo bankovního účtu je určující to. I když se spleteš a dojdou peníze někomu jinému tak by to s dokladem mělo jít reklamovat a vymáhat. Asi bych si nejdřív zjistila co taková legrace stojí abych si dala pozor při vyplňování.
Pošťačka kontroluje jen přijaté peníze a částku. Upozorní tě jen když něco není vyplněno.