Avatar uživatele
fanynek

Když se splete číslo účtu a peníze se pošlou někomu jinému,co potom?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? jendahun, Michal Kole, zbynekplzen, soudek, RQLM, suaeda před 4031 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Oznámit to své bance, která to oznámí bance příjemce (pokud je to jiná banka), a ta příjemce osloví a požádá o souhlas se zpětnou transakcí.

Pokud neoprávněný příjemce odmítne peníze vrátit dobrovolně, vzniká ošklivý, nicméně řešitelný problém (v krajním případě neoprávněné obohacení nebo jak se ten TČ jmenuje). Ale v takovém případě jde i o to, jak velká ta částka je, a jestli stojí za to se přít a dokazovat, nebo ji oželet na účet vlastní blbosti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Ten jiný je povinen je vrátit. Jinak to je nezákonné obohacení.
Mluvím z vlastní zkušenosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Ve svém okolí jsem se setkal s tímto případem. Jedna obec dostala několik milionů na svůj účet. Nikdo (starosta, učetní) nepátral odkud a na co jsou ty peníze. Prostě a jednoduše dělali mrtvého brouka. Kuriozitou bylo, že si tyto peníze obec zahrnula i do rozpočtu na další rok. Jaký byl potom podiv, když po několika měsících se ozvala sousední obec, že peníze měla dostat ona za odprodej pozemků pod komunikaci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Pokud jde o malou částku - bohužel...V bance se s vámi hádají,nechce se jim vyplňovat formuláře,nakonec to trvá strašně dlouho a nic se nevyřeší.Dodnes peníze nemám.Taky vlastní zkušenost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DaiWoman

Váš problém

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání