fanynek

Když se splete číslo účtu a peníze se pošlou někomu jinému,co potom?

Nejlepší odpověď
baghira

Oznámit to své bance, která to oznámí bance příjemce (pokud je to jiná banka), a ta příjemce osloví a požádá o souhlas se zpětnou transakcí.

Pokud neoprávněný příjemce odmítne peníze vrátit dobrovolně, vzniká ošklivý, nicméně řešitelný problém (v krajním případě neoprávněné obohacení nebo jak se ten TČ jmenuje). Ale v takovém případě jde i o to, jak velká ta částka je, a jestli stojí za to se přít a dokazovat, nebo ji oželet na účet vlastní blbosti.

Další odpovědi
terry

Ten jiný je povinen je vrátit. Jinak to je nezákonné obohacení.
Mluvím z vlastní zkušenosti.

suaeda

Ve svém okolí jsem se setkal s tímto případem. Jedna obec dostala několik milionů na svůj účet. Nikdo (starosta, učetní) nepátral odkud a na co jsou ty peníze. Prostě a jednoduše dělali mrtvého brouka. Kuriozitou bylo, že si tyto peníze obec zahrnula i do rozpočtu na další rok. Jaký byl potom podiv, když po několika měsících se ozvala sousední obec, že peníze měla dostat ona za odprodej pozemků pod komunikaci.

jendahun

Pokud jde o malou částku – bohužel…V bance se s vámi hádají,nechce se jim vyplňovat formuláře,nakonec to trvá strašně dlouho a nic se nevyřeší.Dodnes peníze nemám.Taky vlastní zkušenost.

DaiWoman

Váš problém