Avatar uživatele
Bronzový

Jste něčeho sběratelem? Čemu jste propadli?

Sbíráte něco? Co se stalo vaší vášní? Do až jaké míry to vzešlo? :-)

Akutalizuji otázku, která mi byla před devíti dny smazána a nyní zničehonic navrácena.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Noooo... přistihl jsem se, že jsem sběratel "starých krámů". Nesnáším to! Posmívám se tomu a vůbec to považuji za zlořád. Jenže..., je pro mě nějak těžké něco vyhodit. Jeje, štangle klepmířské pájky!!! Letlampu mám, co když se to bude hodit? A další krám je na skladě!

Jistě - pravděpodobnost, že budu letovat okapy nebo tak něco se MOHUTNĚ blíží k nule, ale co kdyby? ;) :D :D

Mám rád ve věcech pořádek a když na limitovaném prostoru jejich počet přesáhne určité množství, tak minimálně jednou do roka MUSÍM chca-nechca provést "revizi" s následným odstraněním "přebytků"! Obvykle při tom najdu všelijaké "zajímavé poklady", o kterých už jsem ztratil přehled (a hned si s nimi musím hrát), takže se i to protáhne někdy i na 2, dokonce i 3 dny!! Fakt na hlavu, ale co nadělám. :)

Někde jsem četl, že tento jev je v důsledku "prožitku reálného socialismu" - tedy doby, kdy každou chvíli něco nebylo a jeden nevěděl, co nebude na krámě zítra. Jiná teorie je, že je to přirozený sklon starších generací tvořit zásoby na stáří/nemohoucnost (je to něco jako obdoba skladování oříšků veverkami na zimu), každopádně JE to PRO MNE problém, který vyřešit je záhodno, ušetřil bych tím práci i čas! ;) :D :D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

1. Knihy - na tuto sbírku jsem nejpyšnější, můj pokoj je jedna velká knihovna s několika seti kusy knih :DDD
2. Časopisy - bírávám pravidelně většinou na téma historie, záhady (Akta history, Historické války,...)
3 Činky, závaží a posilovací zařízení - menší domácí posilovna.

Taky rád sbírám peníze, ale nepovím kolik... :'D
:)


https://www.odpovedi.cz/…


Avatar uživatele
Pokročilý

Sbírám vařečky apod.


Avatar uživatele
Stříbrný

Já sbírám myšlenkové pochody.


Avatar uživatele
Registrovaný

Kdysi jsem zdědil malou sbírku známek a nakonec jsem u toho zůstal. Dokonce o nich i občas píši, viz třeba https://plzenoviny.cz/… :)


Avatar uživatele
Bronzový

To je rozhlasové téma pro noční vysílání ČRo Brno s otázkou Jste něčeho sběratelem? Čemu jste propadli? Po 23. hodině se na vaše telefonáty těší moderátor S****ý (IMHO skvělý moderátor).
Dobrý večer, jste první kdo se dovolal. Máte svou sběratelskou zkušenost? Dobrou noc, - ano máte pravdu, přeji dobrou noc. No víte, mě už táhne na 60 a to víte, no, - přesto bych vám podle vašeho hlasu tolik nehádal. Děkuji, váš pořad poslouchám až do jedné. Měl jsem kdysi ve škole kamaráda. Já jsem sbíral známky. Měl jsem je v takovým malým kufru. A jednou před koncem školního roku mi ten kufr zmizel. Otec mi v té době vyhrožoval že když nepřinesu dobré vysvědčení, že mi schová mou sbírku poštovních známek.
A jak to dopadlo? Povídejte.

Já úplně zapomněl na tátovy slova. Byli jsme u nás s kamarádem a najednou moje poštovní sbírka zmizela. Jak jsem ho nenáviděl. Řekl jsem mu že mi tu sbirku ukradl a víc jsme se spolu nebavili. Dál jsme se v dospělosti nikdy neviděli. Táta pak umřel a při vyklízení půdy jsem objevil kufřík. To táta ho schoval abych se víc věnoval učení. Já tolik podezíral kamaráda. Touto cestou bych se mu dnes chtěl omluvit. Já věřil, že mi to závidí a ukradl mi to, no tak teď to ve mě je, nemohu se s tím vypořádat.
-
Velice nepříjemný zážitek, se kterým se nám podělil pan Jiří, pane Jiří děkujeme za vaši zkušenost.

- tak by mohla vypadat sbírka odpovědí lidí, kteří něco sbírají. Ať už třeba kvůli někdejšímu kvalitnímu zpracování, či pokračující zábavě. Výše napsané není opsané, je to zhruba z paměti, co se komu kdysi stalo.
Já bych sbíral optické přístroje, o jeden takový tankový periskop jsem svou hloupostí přišel. No, ale jsem sběratelem zvuků a zvukových efektů. Tedy nehmatatelné věci, na které budu mít čas až snad v důchodu.


Avatar uživatele
Zlatý

... že bych něčemu takovému "propadl", to snad ani ne. Jako fanoušek "sbírám" alba oblíbených interpretů (to se ale asi nepočítá) a jen příležitostně sbírám pivní tácky.
V pubertě jsem sbíral tzv. dívky Blesku - erotické fotografie z bulvárních novin. "Došlo" to až tak daleko, že jsem je stříhal ve výtvarném kroužku z "odpadních" novin určených jako podložky pro výtvarnou práci. Učitelce jsem se přiznal a ještě jsem byl pochválen, že jsem ji "zachránil" - prý si s hrůzou uvědomila, že takové noviny nejsou vhodné k použití ze strany malých dětí, které k ní do kroužku rovněž chodily. Díky mé "intervenci" pak již i pro ně byly "nezávadné"...


Avatar uživatele
Stříbrný

Sbírám stříbrné a zlaté slitky, trochu fotografie a rovněž soubory, které vytvářím.


Avatar uživatele
Bronzový

Jako dítě jsem sbíral píšťalky, měl jsem jich asi dvacet pět.


Avatar uživatele
Bronzový

Různou staší elektroniku a přístroje TESLA n.p. ; turistické známky....


Avatar uživatele
Bronzový

Už ne. Cestování po světě a stěhování mě to odnaučilo. Dnes jsem schopná sbalit se na cestu po světě za hodinu.:-)


Avatar uživatele
Registrovaný

Thank you for the information. Great job, @... ! http://gmailloginm.online/


Avatar uživatele
Registrovaný

Change of the timeshare will involve calculation of a new gross profit percentage and repetition of the same procedure.https://essaybaron.com/…

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

tonnyken

I don't know what you ask so much for?
http://candycrushsoda.co

Avatar uživatele
Bronzový

Anikitos

Jo, taky občas kupuju dýky, ale těch moc nemám, jen pár kusů. :))

 

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1284
Zlatý annas 1151
Zlatý quentos 936
Zlatý led 618
Zlatý marci1 596
Zlatý mosoj 596
Zlatý hanulka11 555
Zlatý Kepler 498
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 408

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.