Avatar uživatele
Rokio

Sbírá z vás někdo něco neobvyklého?

Někdo sbírá poštovní známky, jiný člověk vláčky a jsou i lidé, kteří sbírají třeba drahé kovy.

Sbíráte vy něco neobvyklého, tedy něco, co mnoho lidí nesbírá?

zdroj obrázku: pixabay.com – jackmac34

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Anikitos před 2118 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
yuko

Nejsem zadna vasniva sberatelka a sbirala jsem kde,co (znamky, pohlednice, ruzne suvenyry, gramofonove desky, hrnky. Rodice kdysi sbirali takove ty mini lahvicky s alkoholem – meli jich plnou skrinku. Ale pak uz mamku prestalo bavit je porad oprasovat, tak se to ovezlo na chatu a postupne ochutnavalo.
Ale ted jsou to napriklad norske korunove mince podle roku vydani.
Zatim mam kolekci od roku 1996 po rok 2016. Ale je to jen tak. Muzu ji dat na pamatku tomu, kdo se v danem roce narodil.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Anikitos

Knihy,
časopisy – Akta history, Akta History Revue, Historické války, Kauzy,
činky a závaží (jestli se tomu dá říkat sbírka).

Poštovních známek mám doma spousty, ale ty jsem dostal kdysi po dědovi a po strýcovi, sám je nesbírám.

Upravil/a: Anikitos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Mám slušnou sbírku „budovatelských“ odznaků jako mladý kombajnér, vzorný pracovník uranového průmyslu, vzorný požárník, čestný občan města atd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Můj starý příbuzný si zapisuje dlouhá léta kvalitní výroky našich špičkových politiků, když něco potřebuji otevře zápisník a mám ihned jasno.

Na př. neviditelná ruka trhu, když budou milionáři bude bohatej stát, za tři roky předhoníme Rakousko, láska a pravda zvítězí, nebudou chudí ani bohatí, padni komu padni, přestárlej člověk, obyčejnej, neobyčejnej, prostý lid a.t.d.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
yuko

A rodice meli taky celou sbirku Dikobrazu a casopisu Mlady Svet z let 1968, 1969.

před 2118 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek