Avatar uživatele
Millisek

Jsou elektronické cigarety zdravější?

Zajímavá 0 před 30 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Ne, právě naopak.

Tam dochází ke spalování aetherické kapaliny na tom vaporiseru, tam je vyšší teplota, než při spalování tabáku, takže vznikají, zase, jiné karcinogeny, v příčině právě té vyšší teploty.

Probíhá výzkum, samozřejmě, je to otázka času, ale opravdu se prozatím ukazuje, že je to nalej – vylej v lepším případě, ale spíš naopak.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Manfred05

Existuje mnoho debat ohledně toho, zda jsou elektronické cigarety zdravější než tradiční cigarety. Nicméně, zatímco elektronické cigarety obsahují některé chemikálie, které mohou být škodlivé, většina výzkumů naznačuje, že jsou stále mnohem méně škodlivé než tradiční cigarety.

Elektronické cigarety fungují tím, že ohřívají kapalinu obsahující nikotin, kterou pak uživatel inhaluje. Tato kapalina může obsahovat různé příchutě, aromata a jiné chemikálie. Nicméně, většina elektronických cigaret neobsahuje některé z nejvíce škodlivých chemikálií, jako jsou oxidy uhelnaté, oxid dusičitý, těžké kovy a karcinogenní látky, které jsou běžné v tradičních cigaretách.

Nicméně, i když jsou elektronické cigarety méně škodlivé než tradiční cigarety, neznamená to, že jsou zcela bez rizika. Nikotin v elektronických cigaretách stále může být návykový a může způsobovat zdravotní problémy, jako jsou vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění a zvýšené riziko diabetu. Kromě toho mohou některé chemikálie v elektronických cigaretách být také škodlivé pro plíce a mohou způsobovat respirační potíže.

V závislosti na použitém zařízení a používané kapalině, mohou být elektronické cigarety lepší alternativou než tradiční cigarety, zejména pro lidi, kteří se snaží přestat kouřit. Nicméně, nejsou bez rizika a lidé by měli být obezřetní a informovaní předtím, než začnou používat elektronické cigarety.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

Ne.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Stát si usnadňuje represi, a vyhání na mráz úplně stejně kuřáky tabáku jako kuřáky E-cigaret. Co má potom za smysl přejít od tabáku k chemikáliím?

Avatar uživatele
elkon

Kdo si chce ničit zdraví, ať si ho ničí. Tak jako tak. Ale nemusí ho ničit druhým.

Avatar uživatele
Ametyst

V každém případě je zajímavé, že se tedy hazejí do jednoho pytle!

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví