Pájo

Víte jaké chemické látky obsahuje elektronická cigareta (e-cigareta)? Máte pocit, že je opravdu „zdravější“?

Doplňuji:
I dneska je zdravé nekouřit…

Nejlepší odpověď
SickBreed

Jelikož sem jí pár měsíců testoval, tak ten pocit rozhodně mám…respektive všechny akutní projevy aktivního kouření mi během chvíli vymizeli (dušnost, těžkost na plicích, nechuť k jídlu, oslabené rozpoznávání chutí…a další). Nicméně se dá jen těžko odhadnout dlouhodobý efekt na uživatelovo zdraví… neexistuje na to žádná komplexní a podložená studie. Na druhou stranu, pěknýmu dehtovýmu povlaku na plicích ze zapálenýho tabáku může konkurovat málo co.

Škoda že krátký Startce se ten požitek prostě nevyrovná, hned bych u toho zůstal.

Další odpovědi
mosoj

Plně se ztotožňuji!
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/190766-e-cigareta-levnejsi-koureni-ktere-ale-zrejme-postihnou-zakazy/

Dehet, nebo aromatické uhlovodíky či formaldehyd. Všechno jsou to karcinogeny a stejné svinstvo.

ratava

Přiznávám, že jsem složení dosud nijak nezkoumala, takže mi celý ten efekt přijde podobný, jako když doma „čicháme“ rozkvetlou louku, jarní déšť, borový les a pod. z osvěžovače do zásuvky… možná je e-cigareta zdravější pro okolí, ale jako zastánce klasické cigarety jsem vůči těm elektronickým dost skeptická… Možná po ní budu mít zdravější plíce, ale vzhledem ke všem chemickým látkám, co asi tak obsahuje, bych odhadovala, že za nedlouho přijde někdo se studií, co která z nich poškozuje mnohem víc, než běžná cigareta…

jen narychlo jsem našla složení, ale nejsem chemik, tak mi to neříká vůbec nic- jestli zdravější, či ne…
Složení elektronické cigarety (e-liquid)
Propylenglykol
Nikotin
Glycerol
Tabáková esence
Ostatní esence
Organické kyseliny
Antioxidační přísada
Butylvalerát
Isopentylhexonát
Lauryllaurát
Benzylbenzoát
Methylacetát
Ethylheptylát
Hexylhexanát
Geranylbutyrát
Mentol
Kyselina citrónová
Voda
Alkohol

Zdroj: http://www.ku­rakovaplice.cz/kou­reni_cigaret/od­vykani/elektro­nicka-cigareta-a-dymka/259-jake-chemicke-latky-obsahuje-elektronicka-cigareta-ecigareta.html

iceT

Nevím,ale momentálně jsem s e-kouřením spokojená-ušetříme s přítelem docela dost peněz,nepáchnou mi vlasy,nepáchne mi oblečení,a jinak stejné zkušenosti jako SickBreed.Takže za mě spokojenost,tatík se na to dal taky a zatím se drží,klasiku si nezapálil už třetí měsíc.
Doplňuji:
Jo a jen tak mimochodem-co je dneska zdravé?

anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-se-predavkovat-u-e-ciga-nikotinem-kdyz-prodavaji-naplne-s-obsahem-az-60mg