hapiky

Je údajné ďáblovo číslo 666: nesmysl, nebo pravda?

Když do toho vložíme trochu fantazie.

Nejlepší odpověď
annas

Podobných ptázek je v archivu několik. Jde zejmě o dezinformaci, kdo chce věři, kdo nechce, nechá být. Vše souvisí s něčím. Každá informace se dá využít v dobrém i ve zlém.

Proto vyvozovat jakékoliv závěry nemá smysl, každý si musí udělat svůj názor dle svého uvážení a rozumu. Jinak je e mnoho pramenů, které lze tudovat. Klidně do konce života,

Např.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vice-o-cislu-666

Některé odkazy u odpovědi už jsou nefunkční, stránky byly zrušené.

"O čísle 666

Číslo samotného ďábla, číslo šelmy, ďábelská cifra – to jsou jen některé z přezdívek, které má číslo sestávající ze tří číslic 6. Podle některých číslo, kterému je lepší se obloukem vyhnout, pro jiné pověry a lži. Číslo 666 je opředeno mnoha tajemstvími a mýty, můžeme často jen hádat, nakolik se zakládají na pravdě.

"Číslo šelmy

Číslo šelmy je označení pro číslo 666 pramenící z křesťanské Bible. V knize Zjevení svatého Jana ze souboru Nového zákona je totiž klíčová pasáž:
Antikrist

Jako Antikrist je v křesťanství označován nepřítel Ježíše Krista, Boha a jeho následovníků křesťanů. Jako Antikrist je někdy nepřesně označován Satan, Lucifer nebo v moderní době Adolf Hitler

Součet čísel rulety

Součet všech čísel hazardní hry rulety, tedy od 1 do 36… je překvapivě 666. Někteří proto ruletě říkají ďáblův vynález.

Je to náhoda, že má hra, ve které můžete přijít rychle o spoustu peněz, právě takovou vlastnost? Nebo dílo samotného Satana?

Silnice 666 v USA

USA existovala „strašidelná“ silnice 666. Lidé hlásili pozorování podivných úkazů, někteří spatřili děsivé smečky psů, které dokázaly běžet s autem nezávisle na jeho rychlosti, jiní tudy jeli prý mnohem déle, než by odpovídalo vzdálenosti a jejich rychlosti.

Hexakosioihexe­kontahexa fobie

Hexakosioihexe­kontahexa fobie je fobie, kdy má člověk chorobný strach z čísla 666. Takoví lidé pak vidí číslo 666 všude kolem sebe a pečlivě kontrolují, aby se vyhnuli všemu, co toto trojčíslí obsahuje. Odmítají tedy například poznávací značky vozidel s číslem 666, vyhýbají se ulicím či domům s tímto čísel apod."

http://www.666­.123abc.cz/

"Matematikové nazývají číslo 666 – apokalyptické číslo, které patří k tzv. sugestivním číslům užívaných především numerology

666 + 6 + 6 + 6 = (6 – 6/6)(6 + 6 + 6)/6 + 6(6 + 6 + 6)/6 + (6 + 6/6)(6 + 6 + 6)/6

Co se týče čísla 666, tak je skutečně výrazem pro satana. Satan má být opakem boha, proto obrácené kříže, z 999 je 666, obrácené pentagramy. Pokud víte, jak vypadá hákový kříž, tak jen změňtě otočení přidaných čárek na kříži a máte symbol života."

"666 je něco jako šifra? Proč ale bylo nutné se takto chránit, když křesťané tehdy byli pronásledováni tak jako tak? Navíc po Neronově smrti byl přece tento mrtvý císař pokládán za zločince i „oficiálně“…

Šifra, symbol. Vždyť celý text Zjevení je psán tímto stylem. Žánr apokalyptické literatury, který se nám může jevit z dnešního pohledu trochu zvláštní, tehdy nebyl nijak neobvyklý (naopak by tehdejší intelektuál byl asi docela zmaten z četby dnes oblíbených postkatastrofických sci-fi na způsob McCarthyho Cesty).

Z tohoto pohledu takovéto symboly jsou v našem textu žánrově zcela funkční. Jiným – a souvisejícím – důvodem je právě ono pronásledování křesťanů; tak, jak je text sepsán v básnických obrazech, ho nelze snadno označit za protiřímský pamflet, který by se ihned musel stát důvodem represí. To samozřejmě tehdy hrálo velkou roli.

Pronásledování křesťanů nebylo nikdy v Římské říši z hlediska důslednosti a plošnosti srovnatelné například s holocaustem v nacistickém Německu; bylo kampaňovité a omezené na určitá města či správní oblasti.! atd.

https://www.sci­enceworld.cz/ne­ziva-priroda/proc-je-666-cislem-selmy-6825/

https://magie1­.estranky.cz/clan­ky/satanismus/his­torie-cisla-666.html

Další odpovědi
Postmaster

Ve skutečnosti je ďáblovo číslo 1 a božské číslo je 0, vše je zde složeno jenom z nul a jedniček, nula znamená vypnuto a 1 znamenaná zapnuto.

elkon

Je to jen mystická fantazie i když se asi najde dost takových, kteří tomu věří.

Rokio

Je to projev pověrčivosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.