Avatar uživatele

Více o číslu 666?

Zajímalo by mě více o vzniku pověry o číslu 666 ale zároveň jsem také slyšela, že to je špatně a že by to mělo být 999, jelikož to prý někdo viděl ve spánku a spánku se prý věci vidí vzůru nohama. Víte o tom někdo víc?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Číslo 666 a kříž jsou symbolem satanistů. Jedna z interpretací říká, že hříchem je mít číslo 666 jakýmkoliv způsobem natisknuté na kůži, toto je označení antikrista, ďáblova služebníka, či ďábla samotného.
http://www.odpovedi.cz/…
-----
Odkaz je už nefunkční, proto něco dalšího

O čísle 666

Číslo samotného ďábla, číslo šelmy, ďábelská cifra - to jsou jen některé z přezdívek, které má číslo sestávající ze tří číslic 6. Podle některých číslo, kterému je lepší se obloukem vyhnout, pro jiné pověry a lži. Číslo 666 je opředeno mnoha tajemstvími a mýty, můžeme často jen hádat, nakolik se zakládají na pravdě.

Číslo šelmy

Číslo šelmy je označení pro číslo 666 pramenící z křesťanské Bible. V knize Zjevení svatého Jana ze souboru Nového zákona je totiž klíčová pasáž:
Antikrist

Jako Antikrist je v křesťanství označován nepřítel Ježíše Krista, Boha a jeho následovníků křesťanů. Jako Antikrist je někdy nepřesně označován Satan, Lucifer nebo v moderní době Adolf Hitler
Součet čísel rulety

Součet všech čísel hazardní hry rulety, tedy od 1 do 36... je překvapivě 666. Někteří proto ruletě říkají ďáblův vynález.

Je to náhoda, že má hra, ve které můžete přijít rychle o spoustu peněz, právě takovou vlastnost? Nebo dílo samotného Satana?

Silnice 666 v USA

V USA existovala "strašidelná" silnice 666. Lidé hlásili pozorování podivných úkazů, někteří spatřili děsivé smečky psů, které dokázaly běžet s autem nezávisle na jeho rychlosti, jiní tudy jeli prý mnohem déle, než by odpovídalo vzdálenosti a jejich rychlosti.
Hexakosioihexekontahexafobie

Hexakosioihexekontahexafobie je fobie, kdy má člověk chorobný strach z čísla 666. Takoví lidé pak vidí číslo 666 všude kolem sebe a pečlivě kontrolují, aby se vyhnuli všemu, co toto trojčíslí obsahuje. Odmítají tedy například poznávací značky vozidel s číslem 666, vyhýbají se ulicím či domům s tímto čísel apod.
Závěr?

Žádný závěr si tady nepřečtete. Jednoduše z toho důvodu, že vyvozovat jakékoliv závěry nemá smysl, každý si musí udělat svůj názor dle svého uvážení a rozumu. Pokud vás číslo 666 skutečně zaujalo, je mnoho pramenů, které můžete studovat. Klidně do konce života, pokud vám to bude stát za to.

Více v odkazu
http://www.666.123abc.cz/

Doplňuji:
Další názory a zajímavosti:

http://www.magie1.estranky.cz/…
http://karolinaloskotova.blog. cz/…
----
Matematikové nazývají číslo 666 - apokalyptické číslo, které patří k tzv. sugestivním číslům užívaných především numerology
666 + 6 + 6 + 6 = (6 - 6/6)(6 + 6 + 6)/6 + 6(6 + 6 + 6)/6 + (6 + 6/6)(6 + 6 + 6)/6
-----
Co se týče čísla 666, tak je skutečně výrazem pro satana. Satan má být opakem boha, proto obrácené kříže, z 999 je 666, obrácené pentagramy. Pokud víte, jak vypadá hákový kříž, tak jen změňtě otočení přidaných čárek na kříži a máte symbol života.

http://aktualne.centrum.cz/…

 

Další odpovědi:

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Já když ve spánku něco vidím, tak to nikdy neni vzhůru nohama.


Avatar uživatele
Zlatý
 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3827
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1654
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1276
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 874
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.