Více o číslu 666?

Zajímalo by mě více o vzniku pověry o číslu 666 ale zároveň jsem také slyšela, že to je špatně a že by to mělo být 999, jelikož to prý někdo viděl ve spánku a spánku se prý věci vidí vzůru nohama. Víte o tom někdo víc?

Nejlepší odpověď
annas

Číslo 666 a kříž jsou symbolem satanistů. Jedna z interpretací říká, že hříchem je mít číslo 666 jakýmkoliv způsobem natisknuté na kůži, toto je označení antikrista, ďáblova služebníka, či ďábla samotného.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-ten-kriz

Odkaz je už nefunkční, proto něco dalšího

O čísle 666

Číslo samotného ďábla, číslo šelmy, ďábelská cifra – to jsou jen některé z přezdívek, které má číslo sestávající ze tří číslic 6. Podle některých číslo, kterému je lepší se obloukem vyhnout, pro jiné pověry a lži. Číslo 666 je opředeno mnoha tajemstvími a mýty, můžeme často jen hádat, nakolik se zakládají na pravdě.

Číslo šelmy

Číslo šelmy je označení pro číslo 666 pramenící z křesťanské Bible. V knize Zjevení svatého Jana ze souboru Nového zákona je totiž klíčová pasáž:
Antikrist

Jako Antikrist je v křesťanství označován nepřítel Ježíše Krista, Boha a jeho následovníků křesťanů. Jako Antikrist je někdy nepřesně označován Satan, Lucifer nebo v moderní době Adolf Hitler
Součet čísel rulety

Součet všech čísel hazardní hry rulety, tedy od 1 do 36… je překvapivě 666. Někteří proto ruletě říkají ďáblův vynález.

Je to náhoda, že má hra, ve které můžete přijít rychle o spoustu peněz, právě takovou vlastnost? Nebo dílo samotného Satana?

Silnice 666 v USA

V USA existovala „strašidelná“ silnice 666. Lidé hlásili pozorování podivných úkazů, někteří spatřili děsivé smečky psů, které dokázaly běžet s autem nezávisle na jeho rychlosti, jiní tudy jeli prý mnohem déle, než by odpovídalo vzdálenosti a jejich rychlosti.
Hexakosioihexe­kontahexafobie

Hexakosioihexe­kontahexafobie je fobie, kdy má člověk chorobný strach z čísla 666. Takoví lidé pak vidí číslo 666 všude kolem sebe a pečlivě kontrolují, aby se vyhnuli všemu, co toto trojčíslí obsahuje. Odmítají tedy například poznávací značky vozidel s číslem 666, vyhýbají se ulicím či domům s tímto čísel apod.
Závěr?

Žádný závěr si tady nepřečtete. Jednoduše z toho důvodu, že vyvozovat jakékoliv závěry nemá smysl, každý si musí udělat svůj názor dle svého uvážení a rozumu. Pokud vás číslo 666 skutečně zaujalo, je mnoho pramenů, které můžete studovat. Klidně do konce života, pokud vám to bude stát za to.

Více v odkazu
http://www.666­.123abc.cz/

Doplňuji:
Další názory a zajímavosti:

http://www.ma­gie1.estranky­.cz/clanky/sa­tanismus/histo­rie-cisla-666.html

http://karoli­naloskotova.blog­.cz/0903/myste­rium-cisla-666-z-casopisu-enigma

Matematikové nazývají číslo 666 – apokalyptické číslo, které patří k tzv. sugestivním číslům užívaných především numerology

666 + 6 + 6 + 6 = (6 – 6/6)(6 + 6 + 6)/6 + 6(6 + 6 + 6)/6 + (6 + 6/6)(6 + 6 + 6)/6

Co se týče čísla 666, tak je skutečně výrazem pro satana. Satan má být opakem boha, proto obrácené kříže, z 999 je 666, obrácené pentagramy. Pokud víte, jak vypadá hákový kříž, tak jen změňtě otočení přidaných čárek na kříži a máte symbol života.

http://aktual­ne.centrum.cz/zpra­vy/krimi/forum­.phtml?id=572824&op=tex­t&showall=true

Další odpovědi
Drap

Já když ve spánku něco vidím, tak to nikdy neni vzhůru nohama.

badisko

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Čís­lo_šelmy