Rokio

Je tohle podle vás dobrý dárek mamce k narozeninám?

Mamka si přeje nové dveře do bytu a také nové venkovní dveře.

Já bych ji chtěl přispět na účet částku ve výši 8.000 Kč. Na spořícím účtě mám 13.600 Kč. Můj měsíční příjem za měsíc leden byl 11.200 Kč a moje výdaje za téže měsíc činily 9.200 Kč. V tomto měsíci očekávám zisk o přibližné hodnotě 5.000 Kč.

Myslíte si, že toto je vhodný dárek pro ni a pro naši rodinu? Jakou částkou byste mi doporučili přispět?

Nejlepší odpověď
klumprt

Dveře jsou skvělý dárek pro maminku a jistě z nich bude mít radost. Jejich pořízením navíc vzroste cena nemovitosti a životní úroveň vaší domácnosti. Klidně uhraď plnou cenu za dveře. Pomni, že jde o tvé potenciální dědictví a veškeré prostředky se ti tak jednou vrátí.
(Předpokládám, že jde o nemovitost ve vlastnictví tvých rodičův. Pokud jste v nájmu, neplaťte nic a vyviňte legální cestou nátlak na majitele nemovitosti, aby do dveří investoval on. V takovém případě by mohl však vyvinout on nátlak na vás, že vám zvedne nájemné. Všechny okolnosti je třeba pečlivě zvážit. Na další radu v tomto směru se neváhej zeptat opět zde.)

Další odpovědi
Kepler

Dárek nemusí být drahý a nemusí být o financích, zvláště když jsi na to tak bídně. Měl bys vědět, co má tvá máti ráda a snad ji potěší, když jí vyrobíš něco vlastnoručně. Pro mně jsou takové dárky nade vše. Něco koupit bez rozmyslu je blbost. Kupovat dveře mamince není dárek, ale vyhazování peněz.

Front

Ne, finance nepovažuji za dárek.

jpau

Myslím, že by jí (a koneckonců i ostatním) udělalo radost, kdyby jsi ji daroval prezervativy.

ivzez

Souhlasím s Klumprtem, do nemovitosti
by měl strkat peníze její majitel.

Peníze nepoavžuji za vhodný dárek a už vůbec ne pro maminku.

Kdo by měl tvou maminku znát lépe, než ty?
Kup jí něco, co víš, že má ráda, případně, co by si sama nekoupila.

Přispět na něco umí každý „xxx“, ale vymyslet dárek, kterým někoho
překvapíš a zároveň mu uděláš radost, to už chce trochu úsilí.