JIHA

Exmanželka přítele nechce, aby mě jejich děti vídali

Dobrý den, chci se zeptat, zda je dobré, aby exmanželka mého přítele(se kterým máme 8 měsíčního syna), bránila jejich dětěm (obě dcery 9 let), aby se se mnou stýkali. Děti by evidentně chtěli – těší se na svého mladšího brášku, ale jejich matka jim to zakazuje. Přítel má strach se jí postavit, aby to pak prý dětem doma nevyčítala, že byli se mnou. Co s tím?

Nejlepší odpověď
afro.minerva

Já bych vám radila netlačit na pilu. Tady ani nejde o to, jak VY působíte na ty holčičky, ale jak působíte na jejich matku. Vypadá to, že její rozchod s exmanželem pro ni není ještě uzavřená kapitola. Buďte citlivá. Ty holčičky nejsou fakticky vaše dcery. A váš 8-mi měsíční syn je jejich pouze poloviční bratr a pro matku těch holčiček tohle může být určující.

Nejdřív se musí exmanželka vašeho přítele definitivně citově oddělit od svého exmanžela, a když budete citlivá a budete velmi tolerantní a dáte jí najevo, že nemáte v úmyslu jí její děti jakkoliv brát, že jim nechcete dělat v žádném případě MATKU, protože už jednu MATKU mají, tak se určitě časem uvolí, že se s vámi stýkat můžou.

Určitě ji bolí, že vlastně ji vyměnil za vás a bojí se, že ji vymění i její dcery. Určitě by to neudělaly, ale ona to neví s určitostí. Pochybuje o sobě a má strach, že svým dcerám nedává dostatek všeho. Vyčítá si, že nedokázala udržet manželství pro svoje děti a teď má její exmanžel fungující rodinu pro JINÉ NEŽ JEJÍ DÍTĚ.

Není to její povinnost, aby se její děti stýkaly s vámi. Musí se stýkat se svým otcem, ale u vás to povinnost není. A tak by jste to měla brát. Vy jste odkázána na její dobrou vůli.

Takže bych vám radila stáhnout se a nechat svého přítele a jeho exmanželku, aby si to vyřídili. Tohle určitě nebude trvat na věky. Až si najde nového přítele, tak se to možná změní (neříkám, že určitě), ale každopádně vzhledem k tomu, že nejste s přítelem manželé, tak se jí ani nedivím, že vás nechce akceptovat v životě svých dětí. Pro ni jste prostě vetřelec.

Čekejte a časem určitě přijde k rozumu…

petr svetr: ano, tohle je sice (mě příčící se) řešení, které ale bude mít za následek tahanice možná i soudní, hádání, nevraživost a možná i přetahování se o děti.

Ale podle mého názoru je schůdnější mírová cesta.

A o možnosti jen tak ukrást matce její děti se ani vyjadřovat nebudu. Nechutné – hnus!!!

Další odpovědi
petr svetr

dobrý den s tím mám poměrně bohaté zkušenosti.Mám 3 děti ze dvou vztahů a žiji ve třetím vztahu.
rodič si může dělat s dětmi co chce pokud je neohrožuje na zdraví a výchově a druhý rodič do toho nemá co mluvit.kdyby to ta ex nechápala tak si s ní zajděte na sociálku.
pokud bude ex doma za to děti týrat je to důvod dostat je do péče.

Michal

Důležité je ,jak by rozhodl soud.Druhá otázka zní méně úředně:Jak rozhodnou,nebo rozhodly děti?
Rozhodnutí soudu je závazné,chcete-li k němu jít.Ale je tu také čas,ten by Vám hodně napomohl.

pivou

Bohužel vás asi nepotěším , ale podle mne když si to nepřeje tak jí v tom nějak nemůžete zabránit-jsou to její děti ..Být vámi tak to neřeším osobně ale promluvím si o tom se svím přítelem , at sebere odvahu a vyřídí si to se svou ex