Anna03

Dobrý den. Máme doma veliký problém a už nevíme jak dál.

V bytě bydlím já, maminka a bratr, který je bez práce, bez peněz, o hledání práce se nezajímá, krade nám doma peníze i věci, má dluh přes 100 000 na různých místech (půjčky, splátky..) a ještě ke všemu jsme zjistili, že je na drogách. Tento měsíc mu přišla poslední podpora z ÚP, která jako vždy padne na jeho dluhy, ale od příštího měsíce nemáme zdroj, kde na dluhy a splátky vzít peníze, prostě to bez jeho příjmu nepůjde. Jako jedinou možností, se mě i rodině zdá, ho prostě vyhodit a ať už si to zařídí jak chce, protože nám už přes půl roku ničí život a maminka i já jsme už úplně na dně. Ale ona ho samozřejmě vyhodit nechce, protože je to „její syn“, ale hlavně máme strach, že nám domů přijdou exekutoři a seberou nám naše věci, i přes to, že on už by tady nebydlel a neměl tady ani trvalé bydliště. Pokud s tím máte někdo zkušenosti nebo nějaké rady, tak za ně budu moc vděčná. Vážně už jsme na dně a nevíme co dělat, mockrát děkuji.

Nejlepší odpověď
bolak

Opičí láska, je třeba vysvětlit tvé matce že mu takhle „pomáhá“ mu vlastně ubližuje nejvíc ze všech.

Dát ultimátum, když nezabere vyhodit z bytu, sebrat klíče nebo vyměnit zámek. Samozřejmě změnit mu trvalý bydliště, aby na vás nikdo nemohl a možná i soudně „odsynit“ nebo jak je ten výraz, když se chce někdo rozvést se svým dítětem. Všechno je to teď na tvé matce, ta si musí uvědomit že svojím podporováním takovéto jeho činnosti ubližuje i tobě. Pokud si to neuvědomí, musíš dát ultimátum ty jí, vysvětlit matce že bratr výplatou splácí své dluhy a že za peníze kterými ho krmí si kupuje drogy a že už se na to nemůžeš dál dívat, takže buď s tím ona sama něco udělá a nebo že se spolu rozloučíte. Jiný východisko nevidím.

Další odpovědi
Luuu

Měli jsme NAPROSTO to samý doma před pár let, vyjma těch drog. Vyhodit na ulici, to je jediný, co doporučuju, co nám pomohlo. Co se týká exekutora, tak odstraněním trvalého bydliště to rozhodně nekončí, a pokud nemáte od všeho účtenky, tak jste v pytli. Detox taky dobrý nápad.
Doplňuji:
marci1: To si pište, že může… Pokud nemáte jasný „důkaz“ (účtenku), že tu danou věc nekupovala dcera, maminka, zkrátka někdo jiný, než syn, tak si to exekutor může vzít. A co víc, ještě si to obhájí…

RyuzakiKate

A tatínka to nezajímá? Co ho poslat k němu trochu na převýchovu? Nebo se odstěhujte a nechte ho tam hezky shnít… Maminka by se měla obrnit, přece není tak hloupá, že by chtěla takhle trápit sebe i tebe. Však ono by mu to možná docvaklo. Nechci házet všechnu vinu na ni, ale je možný, že si takovýho hajzla vychovala. Nebo se on chytl hodně špatný party. Hlavně jí buď oporou a pomáhejte si navzájem, tohle nemůžete nechat jen tak bejt. Teď je třeba jednat co nejrozumněji a neohlížet se tolik na city, přece nechcete skončit na ulici…
Doplňuji:
Jo a s těma drogama… Co ho takhle poslat na nějakej detox?

ponovotny

Jestli máš na to věk a odvahu tak odejdi pryč ty.Je to to nejlepší co můžeš udělat. Máma evidentně postrádá pevnou ruku, která je pro řešení takovýchto problémů nezbytná a tím pádem to už lepší nebude. Pomoct můžeš jen někomu kdo o to stojí a to že někomu dáváš peníze na to aby si dál jel v nesmyslech, není žádná pomoc. Pokud by se vám podařilo ho teď vyhodit, tak se tam stejmě vrátí až bude v nějakým pořádným průšvihu, nebo až ho pustí z krimu, protože když skončí na ulici, tak to nikam jinam nepovede. Protože vám chybí chlap, před kterým by si tvůj brácha něco takového pravděpodobně nedovolil a máma tam vždycky bude mít omluvenku na cokoliv z důvodu mateřství, máš jedinou možnost jít pryč ty. A nebuď z toho moc smutná, protože takhle to dneska holt chodí a podobné příběhy jsou kam se podíváš.

marci1

Je to těžká a vážná situace, ale jediné východisko je se s ním rozloučit. Bratr se stále spoléhá na maminčinu pomoc a podporu, Potřebuje se tak trochu dostat na dno, aby se mohl odrazit. On by jinak svůj život nezměnil. Pokud ho z bydliště odhlásíte ( k tomu potřebujete dva svědky, kteří dosvědčí, že v bytě nebydlí ), ušetříte si to, že by se někdo z Vás psychicky zhroutil. Pokud nebude mít bydliště na Vaší adrese, v bytě nebudou jeho věci, exekutor Vám Vaše věci nemůže zabavit.

zjentek

proto existuje terorismus ..aby se nemuseli slušní lidé třepat, že k nim někdo přijde a pod různýma záminkama je připraví o všechno

melanie

I kdyby měl jiný bydliště, nebydlel by u vás, nic by se nevyřešilo.Vy, jako jeho nejbližší rodiny mu stejně budeme muset dávat peníze.Exekutor vám nic nevezme-to jste psali.
I právník by vám řekl, že mu musíte pomáhat. I kdyby jste ho dali k soudu.Jediný východisko asi je, pořádně mu domluvit.

Anna03

S tátou už nežijeme přes 10 let a skoro vůbec ho nevídáme.. Ten nám mimochodem na alimentech dluží víc než 100 000.. A k tomu detoxu.. mluvili jme s ním o tom, ale říká, že s tím problém nemá, že závislej není, ale všichni víme, jak to je. Donutit ho prostě nemůžeme. Pořád říkám mámě, ať mu prostě nekupuje jídlo domů, ať mu nevaří, nepere.. Takhle by si snad uvědomil, že se prostě takhle žít nedá a tu práci bude muset najít. Ale vymluvit jí to pořád nemůžu.. Totéž zrovna dneska.. Volal jí, ať mu pošle peníze na účet, aby si dobil kartu na MHD, že se nemá jak dostat domů.. No a ona mu to samozřejmě poslala, protože má strach, že pojede načerno, dostane pokutu, opět nám jí neukáže a naroste to do vyšších částek. Což už se taky stalo mnohokrát. Kvůli němu se spolu neustále hádáme a jsme už z toho psychicky na dně.. Pomohla by mi vážně jakákoliv rada, která by se dala zrealizovat.