Avatar uživatele
Pokročilý

Koho pozvat na svatbu?

Prosím o názory. Můj nejlepší kamarád se bude ženit, s partnerkou mají rozvětvenou rodinu (početné širší příbuzenstvo). Chtěli by ale menší svatbu, takovou, kde při obřadu budou mít jen rodiče a sourozence. Na svat. hostinu si pak každý chce pozvat jen kolem 10 lidí. Koho ale pozvat? Není možné pozvat všechny strýce/tety/bratrance/sestřeni ce/. . . Ale když pozvou jen někoho z nich, ti ostatní mohou být dotčeny. Pokud vím, tak mají dobrý vztah z celou širší rodinou, žádné konflikty, tak jak by to měli udělat? Popř. udělat co nejšetrněji či nějak "šalamounsky"? Díky za názory...
Doplňuji:
No, oni si s tím právě moc nevědí rady, protože se nemohou dohodnout, kdo jsou například "ti nejbližší" ze sestřenic/bratranců a dalšího příbuzenstva. Ale s těmi kmotry a s pozváním těch, u koho na svatbě byli je to určitě dobrý tah.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud celá rodina udržuje dobré vztahy, nejde dost dobře vybrat jen někoho z brtranců a sestřenic. Nasledně by se mohl cítit někdo z rodiny poškozen. Pozval bych rodiče a sourozence s partnery. K tomu dva svědky, pokud to nebudou sourozenci, tak by eventuelně mohli být z řad sestřenic a bratranců. Další lidi bych nezval, jen jim poslal oznámení.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Tak tohle je problém.Já i moje sestra jsem na svatbu pozvali všechny naše bratrance a sestřenice.Když se ale oni ženili a vdávali, nás nepozvali.Sice jsem byl třeba naštvaný, ale na druhou stranu jsem je chápal.Když já (i sestra) jsme měli svatby, tak všichni byli svobodní, čili jen jeden člověk.Když se oni ženili a vdávali, tak to už bylo z naší strany (i ze sestřiný) další lidi navíc (oba jsme už měli děti), takže by se těm mladým svatba prodražila.
Takže nakonec jsem to překousnul a dál vycházíme se všemi v dobrém( ono nakonec jsme si to pak při různých setkáních vyříkali).


Avatar uživatele

Přizvala bych navíc případné partnery sourozenců, jsou-li nevěsta a ženich pokřtění, tak kmotra nebo kmotru s manželem(kou) a dále bych ze sestřenic, bratranců a jejich rodičů vybrala ty, kteří jsou nevěstě nebo ženichovi z příbuzenstva nejbližší.
Pokud nevěsta a ženich na svatbě u někoho z příbuzenstva byli, měli by tyto příbuzné samozřejmě pozvat také.
Určitě si s tím poradí.


Avatar uživatele
Zlatý

Hlavní kritérium je procentuální shoda DNA, zbytek ať rozhodne los.

> http://www.youtube.com/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1126
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.