odpomass

Koho pozvat na svatbu?

Prosím o názory. Můj nejlepší kamarád se bude ženit, s partnerkou mají rozvětvenou rodinu (početné širší příbuzenstvo). Chtěli by ale menší svatbu, takovou, kde při obřadu budou mít jen rodiče a sourozence. Na svat. hostinu si pak každý chce pozvat jen kolem 10 lidí. Koho ale pozvat? Není možné pozvat všechny strýce/tety/bra­trance/sestře­nice/… Ale když pozvou jen někoho z nich, ti ostatní mohou být dotčeny. Pokud vím, tak mají dobrý vztah z celou širší rodinou, žádné konflikty, tak jak by to měli udělat? Popř. udělat co nejšetrněji či nějak „šalamounsky“? Díky za názory…
Doplňuji:
No, oni si s tím právě moc nevědí rady, protože se nemohou dohodnout, kdo jsou například „ti nejbližší“ ze sestřenic/bratranců a dalšího příbuzenstva. Ale s těmi kmotry a s pozváním těch, u koho na svatbě byli je to určitě dobrý tah.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud celá rodina udržuje dobré vztahy, nejde dost dobře vybrat jen někoho z brtranců a sestřenic. Nasledně by se mohl cítit někdo z rodiny poškozen. Pozval bych rodiče a sourozence s partnery. K tomu dva svědky, pokud to nebudou sourozenci, tak by eventuelně mohli být z řad sestřenic a bratranců. Další lidi bych nezval, jen jim poslal oznámení.

Další odpovědi
anonym

Tak tohle je problém.Já i moje sestra jsem na svatbu pozvali všechny naše bratrance a sestřenice.Když se ale oni ženili a vdávali, nás nepozvali.Sice jsem byl třeba naštvaný, ale na druhou stranu jsem je chápal.Když já (i sestra) jsme měli svatby, tak všichni byli svobodní, čili jen jeden člověk.Když se oni ženili a vdávali, tak to už bylo z naší strany (i ze sestřiný) další lidi navíc (oba jsme už měli děti), takže by se těm mladým svatba prodražila.
Takže nakonec jsem to překousnul a dál vycházíme se všemi v dobrém( ono nakonec jsme si to pak při různých setkáních vyříkali).

anonym

Přizvala bych navíc případné partnery sourozenců, jsou-li nevěsta a ženich pokřtění, tak kmotra nebo kmotru s manželem(kou) a dále bych ze sestřenic, bratranců a jejich rodičů vybrala ty, kteří jsou nevěstě nebo ženichovi z příbuzenstva nejbližší.
Pokud nevěsta a ženich na svatbě u někoho z příbuzenstva byli, měli by tyto příbuzné samozřejmě pozvat také.
Určitě si s tím poradí.

bolak

Hlavní kritérium je procentuální shoda DNA, zbytek ať rozhodne los.

http://www.you­tube.com/watch?v=fi-tOB4J3N0