plebs

Je křesťanství rasistické, či nikoliv?

Na klinice Orpington v Londýně Taristok and Portman NHS Trust bylo školení pro personál, kde mimo jiné bylo uvedeno, že běloši nerozumí světu a křesťanství je rasistické.

Odpovědi
Rokio

Podle mě nikoliv. Myslím si naopak, že projevy rasismu vůči jiných rasám jsou v rozporu s křesťanstvím.

Pepa25

Samozřejmě, že není. Uvedené obvinění je tvrzení paní Ammy v rámci pracovněprávního sporu s klinikou. Aby svému sporu dodala vážnost a známost, tak s tím paní zašla do místního bulváru The Daily Mail.

Zdroj: https://www-dailymail-co-uk.translate.go­og/news/article-11730793/Nurse-suspended-NHS-course-health-chiefs-saying-white-doesnt-make-racist.html?_x_tr_­sl=auto&_x_tr_tl=­cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto­=wapp

Roman71

Možná to někoho překvapí, ale rasové dělení v pravém křesťanství neexistuje.
Podle Bible jsme všichni potomci Adama a Evy. Barva kůže ani jazyk nikomu nedává privilegia k nadřazenosti nad ostatními.

VaclavZeman

Ano.

Pepa25

Mimochodem celý ten „pobuřující“ seminář je z doby covidu dostupný na webu: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5n1pRLtdLFs Varování: je strašně nutný a pokud vás nezajímá psychoanalytický pohled naprosto nezajímavý