Lgee

Pokud je bůh dobrotivý, proč stvořil nemoci?

Zdroj obrázku; Pixabay.com

Nejlepší odpověď
Malvína

To bychom se mohli ptát i na nevěru, lhaní, křivdu, rasismus aj.
Asi proto, aby na světě nebyla nuda. Ne, nevěřím v Boha. Věřím v život jako takový, jaký je, co obnáší a co vše nám může přinést. Ať už jej, podle některých, Bůh stvořil, netřeba dumat nad tím proč. Vše už zůstává na lidech samotných.

Další odpovědi
ivzez

Bůh nemoce nestvořil.

Anikitos

Pro vyrovnanost, s nemocemi přichází smrt – smrt je součástí světa/života, jinak by došlo k přemnožení a následně k vyhynutí. = v poslední době se mu to moc nedaří. :/ Lidi se množí jako králíci. :'D

michalds

Nemoci jsou důsledkem hříchu. Ale to by jsi musel znát všechny souvislosti.

aliendrone

Tohle je tvrzení různých náboženství. Ničím nepodložené. Stejně tak můžu tvrdit že je narkoman.
Rozebírat paradoxy plynoucí z účelových doktrín (náboženství) je na hony vzdáleno skutečnému zkoumání Boha, o které by mělo jít především. :( Stejně tak si můžeš reálně klást otázku, jak funguje buřinka pana Tau, když se na ni poklepe – princip především výsledek je STEJNÝ!

MUSÍŠ se oprostit od pohádek, jinak to nejde – jinak spadneš do „žumpy víry“ (ať již jakékoliv v jakéhokoliv bůžka) – tudy cesta NEVEDE!!!