Rokio

Je rasismus hříchem podle křesťanství?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Rocker

jiná odpověď

Podle přikázání ,,miluj bližního svého" nejspíš ano.

Další odpovědi
Kelt

jiná odpověď

Miluj bližního tak jako sebe samého. Ale ber to, že je jiný. A v Bibli najdeš další pro i proti. Kdo se povyšuje, bývá ponížen.

paul1

ano

Pepa25

ano

Katolický pohled: „Všichni lidé, stvoření k obrazu jediného Boha a obdaření stejnou rozumovou duší, mají stejnou přirozenost a stejný původ. Vykoupeni Kristovou obětí, jsou všichni povoláni k účasti na téže božské blaženosti: všichni tedy mají stejnou důstojnost.“ Katechismus § 1934

Roman71

jiná odpověď

Skutky 17.kapitola 26.verš říká toto:
„Z jednoho člověka (Adama) vytvořil všechny národy, aby žily na povrchu celé země..“ (vsuvka ode mne)

Není podstatné kdo má jakou barvu kůže, všichni jsme lidé – Boží stvoření.
Pravý Bůh nedělá mezi lidmi rasové rozdíly a ani praví křesťané ne.
Jak tady bylo už zmíněno druhé největší přikázání v zákoně – milovat svého bližního se vztahuje na všechny lidi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.