Avatar uživatele
anonym

A jak to máte vy, se svým žebříčkem smrtelných hříchů?

http://www.no­vinky.cz/zena/styl/2789­45-sedm-novodobych-smrtelnych-hrichu.html
Pýcha, lakomství, závist, hněv, smilstvo, nestřídmost a lenost – už jednoduše nejsou pro současnou společnost nijak zavazující.
Sedm novodobých smrtelných hříchů

  1. Rasismus – (podle průzkumu je ten největší hřích), 2. Předsudky a netolerance 3. Alkoholismus 4. Terorismus 5. Domácí násilí 6. Šikana
  2. Neplacení daní

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? dudu, manon, beer, anonym, anonym, anonym před 4222 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Dalo by se napsat, že s každým z těch „nových“ mám nějakou osobní zkušenost, ale neřekla bych že je to záležitost moderní doby. Jen ten terorismus jde poslední dobou lépe. Já moc žebříčky nestuduji, pro mne je nejdůležitější jen ten žebřík na Odpovědích…:))

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jsem hříšným člověkem jaksi vod přírody )) Tím mám na mysli ty původní hříchy.
Ovšem s těmi novodobými je nějak problém. Sice v tom, že jakoby nás stát k některým z nich přímo vedl..
Rasismus: stát se nedokáže systémově vypořádat s některámi minoritami, což může a vyvolává rasistické nálady.
Neplacení daní je ve své postatě totéž: stát neumí účelně daně vybírat „velké“ daně, tak nechá obyčejné lidi sem tam taky něco ošulit.
Alkoholismus: čím je větší morální bída, tím více alkoholismus poroste. Nemá také v tom však prsty stát ?
A příkladů bychom určitě našli i víc.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Odpovím ti satanskou biblí.
Dělej si co chceš, ale uvědom si, že následky si poneseš sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ar

Myslím, že nejhorší je hamižnost za každou cenu a boj o moc, což jde ruku v ruce.
Z toho je nejvíce svinstva na planetě.
Doplňuji:
Já bych souhlasil i s Beer, jen nemůžu souhlasit s tím, že za to může stát. Stát je „neživá“ věc a za nic nemůže. Vždy za to moho konkrétní lidé a jejich cíle. To že si stále volíme stejné lidi, kteří to dotáhli kam to dotáhli je i naše vizitka. Je pravda, téměř 1/4 století je nám podstrkováno, že stát je něco špatného a vše dělá blbě. Pravda je taková, že stát je takový jací jsme a jaký si ho vyrvoříme.

Upravil/a: Ar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V řebžíčku ani prvních ani druhých smrtelných hříchů nemám zapsanou ani čárku, ale nevím jestli mám být ráda.
Doplňuji:
Ovšem v Desateru přikázání jsem porušila bod sedm o tom, že nic cizího si nevezmu bez dovolení za vlastní. Tak či onak na nebe a peklo sice nevěřím, ale raději bych si vybrala peklo, protože nebe – ráj mám tady na Zemi.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Trpím starými i novými :) Žebříček nemám. Každou chvíli vede jiný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Je zaujímavé, že jeden z najväčších hriechov
´zisk na úkor druhých´
tu nie je.
Pozor, tu nejde len o hmotný, ale i nehmotný zisk. Takýto človek pritom nemusí byť rasista, alkoholik, terorista, násilník, ani šikanovať druhých, ani nemusí mať predsudky a môže byť tolerantný, ale jednoducho je pyšný, lakomý, závistlivý.

Skús prosím pridať aj svoj názor na svoju otázku – rebríček smrteľných hriechov.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elvan

Mnohem zajímavější ohledně hříchů je typologie enneagramu. Je to arabská typologie lidí, která jednotlivé typy odlišuje podle jejich kořenového hříchu. K těm křesťanským ještě přidává strach a lež (ehm proč asi to to křesťanství nemá) a je to velmi velmi zajímavé. Je na to spousta literatury jak online, tak knižně. A jsou i testy, pomocí kterých se dá zjistit váš typ, bohužel nepříliš spolehlivé. Člověk na to nejlépe přijde, když si to nastuduje – fakt to stojí za to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Raději si přidržím klasického Desatera a smířím se s faktem, že jsem rasista, protože prostě cikány jsem neměl, nemám a nikdy rád mít nebudu. A jinak si svoje soukromí i nadále ponechám pro sebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mám nad hlavou auru a tak se mě to netýká!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

alkoholismus-smilstvo a většinou i nestřídmost, rasismus-hněv, předsudky a netolerance-hněv a pýcha, terorismus-pýchy, hněv, domácí násilí-hněv, šikana-hněv, závist, neplacení daní-lakomství

dle mého neměli novinky zase co rozumného napsat, tak napsali první volovinu, která jim přiletěla do krámu…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Dr.Axl, myslím, že diskusia o gramatike nebola témou otázky. Vždy si predsa na to upozorňoval. Ale chápem, že si neodolal poučiť bežný ľud o počítačovej reči. Naozaj je iná, skôr by som ju nazvala zmes výrazov, kde neplatia gramatické pravidlá.
Ale k téme…
„A jak to máte vy, se svým žebříčkem smrtelných hříchů?“
požiadala som ťa v mojej odpovedi aj na tvoj názor k zadanej otázke. Podeľ sa, prosím, aj s nami. Ďakujem.

před 4219 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Dr.Axl, decentne,
myslím, že toto nie je otázka náboženstva, ale je to aj tak aktuálna otázka (možno by tam aj mohla patriť), hľadania určitého východiska v životnej situácii, takzvaného Večného hľadania Pravdy. Ak sa ľudia nemôžu spoliehať na svetskú moc, obracajú sa k Bohu, (vyššiu moc). Ak si pozrieme históriu ľudstva vidíme i pohyb smrteľných hriechov, i sinusoidu sily náboženstva v pohľade na politické, vojenské i hospodárske obdobia

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Malá, decentní poznámka, odpovídejte, prosím na předmět otázky (Pozor odborná, nikoliv chatovací rubrika) a nikoliv se zřetelem na podjatost vůči tazateli.
Račtež si povšimnout, že sám vkládám promyšlenou otázku cca 1× za měsíc, zatímco většina kecálků zde zběsile odpovídá na ty, kteří vkládají až 20 otázek denně, téměř výhradně do původně doplňkové rubriky Zábava, jež se dnes úplně zvrhla v chatovací balast s jalovými plky.

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-sedmero-hlavnich-hrichu-dnes-lide-hrichy-obratili-a-udelali-z-nich-ctnosti-jde-opravdu-o-obraz-nasi-spolecnosti

před 4218 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Názhodou jsem na otázku znov narazila, takže vkládám znění otázky.

Znáte sedmero hlavních hříchů? Dnes lidé hříchy obrátili a udělali z nich ctnosti. Jde opravdu o obraz naší společnosti?

před 4095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jsi prostě nej. Snad ti stačí odpověď též podle nekřesťanského náboženství.☺ „V♥“

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Decentní, leč zbytečná poznámka. Pokud se někdo ptá na subjektivní názory, nedá se to považovat za odbornost, ale je to záležitost komunikační, není podstatné kam je otázka vložena. Rubrika Zábava je opravdu často zábavná a o to tu jde. Na odborné debaty jsou jiné servery…Bylo by dobře se s tím smířit a najít si jiné, vhodnější pole působnosti.

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

V tom případě, nezbývá, než napsat admini, že stovka rubrik je zbytečná, zajisté ti poděkuje.

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Admin, je zkráceně administrátor, admini jsou administrátoři – skloňuje se podle vzoru „pán“. V daném případě – napsat adminovi ( adminům ). V podstatě jsou rubriky skutečně zbytečné, stačí se jen podívat, co je nejnavštěvovanější. Vysoká návštěvnost je pro vlastníka serveru určitě důležitější než cokoliv jiného…

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad Sůwa, máš pravdu.

Admin je fonická zkratka, tzv. staženina, takže se skloňuje. Jde o podstatné jméno r. mužského.

Podobně jako auto (atuomobil), kilo (kilogram) (rod střední).

Nevědomost není hanba, ale hanba je, když znalost odmítneš.

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

„Ajťáci“ to ale fakt neskloňují (proto verze v žargónu), ale nedůtklivé kantorky ano (protože žádné IT ani jejich mluvu neznají a proto s PC tápou).

před 4221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Ajťáci možná ano, ale na www.odpovedi.cz není bohužel ani jeden. To je zřejmé z odpovědí na otázky z oblasti IT.

před 4220 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Kouzlo nechtěného – názorná ilustrace k dotazu co to znamená, když zášť zaslepí rozum.

  1. Jsou tu hned 4, z toho jeden přímo vývojář těchto stránek pod nickem odik, viz důkaz:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-tu-na-odpovedich-pod-nejakym-nickem-administrator-nebo-treba-programator-odpovedi-cz
Jinak žargóny a hovorové výrazy se běžně používají, aniž by bylo podmínkou, že by se museli někde registrovat.
Živá řeč se vyvíjí a používá živelně a nenechá se někde svazovat do přežitých příruček.

před 4219 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

To je mi líto, že ti zášť zaslepila rozum, jenže otrocké používání žargonu ( píše se s >o< a ne >ó< ) ještě nikomu na rozumu nepřidalo. Skuteční ajťáci to ale nepoužívají, to je žargon internetových harcovníků. Ti 4 údajní ajťáci ale na dotazy v příslušné rubrice neodpovídají a >odik< se ve vývoji těchto stránek taky moc nepředvedl.

před 4219 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Admini je nesklonné, jedná se o modifikaci administrátora v pomnožném a širším významu – viz žargón a profesní terminologie IT.

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

víme né, nejsme na internety poprvý..

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Článek mne zaujal ve chvílích, kdy desetitisíce našich spoluobčanů (údajně nejvíce na moravském venkovu), dlí v těchto svátečních chvílích na mších a rozjímají o morálce, lásce k bližním a víře.

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

A že nesedím v lavici před oltářem?

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Neznabohu :)

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ano, vždycky jsem nemohla pochopit, ten systém jak můžeš hřešit, ale v kostele se to „porovná“. Připomíná to vtip, ve kterém se Pepíček modlí k Bohu, že si moc přeje kolo. Dlouho nic a nejednou Pepíček jede na kole. Soused se ho zeptá, zda-li Bůh vyslyšel jeho vroucí modlitby. A Pepíček odpoví: „Zjistil jsem, že to takhle nefunguje, tak jsem si kolo ukradl a teď se modlím k Bohu aby mi to odpustil!“

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

tíms mně připoměla jinej :) > http://www.ka­fe.cz/vtipy/de­ti/je-tady-tma-co-1261.aspx

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

hezkej…

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

já vim, ale co říkáš na ten vtip…

před 4221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

:D

před 4221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

😁))

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

:) Ten neznám

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

to mi nedělej, stih jsem to na 00 jen tak tak

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:D

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Bohemica: :)

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek