autacek

Je komunismus domáhat se práva na cizí blahobyt – sebrat sedlákovi statek a dát ho všem?

A to, co teď podporuje Brusel = sebere vám váš stát a dá ho všem – jste nuceni ho sdílet. Říkají tomu pomoc a solidarita – komunisté také chtěli pomoci chudým dělníkům a donutit podnikatele k solidaritě násilím.

Dokážete v tom najít nějaký podstatný rozdíl?

Odpovědi
Edison

Definice komunismu je poněkud širší. Ale odhlédneme-li od ostatního, tak komunismus prosasoval rovnost, či spíše rovnostářství, čili „solidaritu“ všech, tomu se říká „sociální spravedlnost“, kde bohatí přispívají více a chudí přispívají méně na ty zcela nemajetné, kdežto současný evropský systém je adresnější, čili tak říkajíc „hypersociální“. To se projevuje např. ještě větší progresivitou daní.

Kepler

Ano, sebrat farmáři statek a rozdat jej lidem je komunismus, nebo.li státem posvěcená krádež. Máš pocit, že Brusel ti ukradl vlast a rozdal ji?

annas

I když společenský sytém, komunismus neexistoval, uvádí se komunismus ve smyslu ideologie. Podle ní všechno mělo patřit všem – nemají být rozdíly mezi lidmi. Každý podle svých možností, každý polde svých potřeb.

Sedlákův statek byl zdrojem jeho blahobytu, ale také vyžadoval množství náročné práce a času, v teminologii pak soukromým vlastnictvím, proto podle ideologie komunismu „patří“ všem. formou státního nebo družstevního vlastnictví., proto byl „zabaven“.

"Pět budoucností EU

Evropská komise vložila loni na stůl pět scénářů budoucnosti, které by se stručně daly podle serveru Politico shrnout následovně:

  1. pokračování ve stejné politice EU beze změn,
  2. udržení pouze společného trhu,
  3. jen ti, kteří chtějí dělat společně víc,
  4. dělat méně věcí efektivněji,
  5. dělat společně mnohem více.

Čtyři státy Visegrádu odmítají a kritizuj, že by se vytvořily různě propojené skupiny členů EU"

Zatím jste stále ČR, i když součást celku, ale pokud se podíváme do historie, naše země byly vždy součástí většího celku.

plebs

Annas, těch 5 Bruselských bodů, to je návod na tržní hospodářství, anebo rozvinutý kvalitní kapitalismus

annas

Těžko říct. Je u nás kapitalismus po česku, nebo domokracie po česku? Myslím si, že nic se nám nelíbí.